همشهری آنلاین: معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور از اضافه شدن فرودگاه یزد به جمع فرودگاه‌های بین‌المللی ایران نیز خبر داد و گفت:

در حال حاضر 9 فرودگاه بین‌المللی در ایران فعال است که در کنار 25 فرودگاه مرز هوایی که پروازهای حج را انجام می‌دهد و 20 فرودگاه داخلی زیرساخت اصلی هوایی ایران را تشکیل می‌دهد.

به ‌گزارش روابط‌ عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور؛ ابراهیم شوشتری در نشست تخصصی معرفی وظایف و مسئولیت‌های شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: به این جمع باید 9 فرودگاه وزارت نفت و چهار فرودگاه مناطق آزاد را اضافه کرد.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور افزود: البته ساخت 4فرودگاه جدید در سقز، شهید مدرس در خراسان و دو فرودگاه در گناباد و بروجرد نیز با همکاری دولت در حال ساخت یا مطالعه است.

وی درباره عملکرد پروازی فرودگاه‌‌ها نیز گفت: در هفت ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد مسافران پروازهای داخلی با رسیدن به 19 میلیون و 500 هزار نفر رشدی 10 درصدی را ثبت کرد و مسافران بین‌المللی در هفت ماهه ابتدایی امسال با رسیدن به بیش از 6 میلیون و 680 هزار نفر افزایشی 25 درصدی داشته است. بنابراین در مجموع نیز تعداد کل مسافران به بیش از 26 میلیون و 200 هزار نفر رسیده که رشد 13 درصدی را نسبت به زمان مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

کد خبر 279327

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ثبت نام و قیمت خودرو

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha