همشهری آنلاین: رییس مجلس شورای اسلامی در جمع کارکنان قوه مقننه با بیان اینکه تمدید مذاکرات کار عاقلانه‌ای بود، گفت: طبیعی است در مذاکرات سیاسی که هنوز همه ابعاد آن روشن نشده و اختلاف‌نظر وجود دارد باید زمان داد تا دقیق‌تر کارها پیش برود.

لاریجانی علی

ايسنا نوشت: علی لاریجانی که در جمع بسیجیان قوه مقننه صحبت می‌کرد، با بیان این مطلب اظهار کرد: اقدام اخیری که در مذاکرات صورت گرفت را عاقلانه می‌دانم که مذاکرات را تمدید کردند و این کار عاقلانه‌ای بود که در مورد آن توافق کردند لذا باید توجه داشت آنچه می‌تواند سرمایه آینده در مذاکرات باشد همین ویژگی حمایت مردمی، همبستگی درونی، اتکا به داخل در زمینه اقتصادی و توجه به ظرفیت‌ها است.

رییس قوه مقننه در ادامه اظهار کرد: از زمان آغاز مذاکرات همیشه این نکته وجود داشت که باید اتکا به ظرفیت درونی کشور باشد که یکی از این نمونه‌ها تفکرات بسیجی است که همبستگی ملی را افزایش می‌دهد و نمونه‌ای از آن را در مباحثات هسته‌ای شاهد هستیم که ظرفیت جدیدی را می‌تواند ایجاد کند و امیدواریم این تفکر بسیجی در کشور هر روز رشد بیشتری داشته باشد.

لاریجانی همچنین در ادامه سخنان خود با بیان اینکه 80 درصد کارکنان قوه مقننه بسیجی هستند، گفت: زمانی که امام بسیج را پایه‌گذاری کردند شاید تصور نمی‌شد این حرکت تبدیل به یک جریان بالنده شود که در ابعاد مختلف بتواند تحرک جدی در کشور به وجود آورد.

وی تصریح کرد: هنگامی که یاد بسیج می‌افتیم این مساله به ذهن می‌رسد که بسیج در دفاع مقدس حضور داشته و نقش‌آفرینی کرده است. در دفاع مقدس بسیج معجزه‌گونه عمل کرد و سرنوشت دفاع مقدس را عوض کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با حضور بسیج در دفاع مقدس سرنوشت جنگ تغییر پیدا کرد و پس از جنگ بسیج در بخش‌های مختلف و وزارتخانه‌ها فعال شد و به یک مکتبی تبدیل شد که مکتب ارزشمندی بوده و یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران بسیج است که پایه‌های آن بصیرت داشتن نسبت به سرنوشت کشور و احساس مسئولیت کردن است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: همین مولفه‌ها است که این مکتب را پرقدرت کرده زیرا در هر بخشی که انقلاب اسلامی نیازمند تحولی بوده است حضور بسیج این تحول را محقق کرده است. البته باید زمینه‌های رشد آن را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه وظیفه ما قانونگذاری است، اظهار کرد: البته باید توجه شود حرکت پایدار و رو به رشدی صورت گیرد و در جامعه نیز رسانه‌ها به بسیج طوری توجه کنند که این حرکت ماندگار و در قلوب مردم جا داشته باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جریان بسیج یک امیدواری در دل مردم و اتکای به نفت در کشور به وجود آورد و اگر اتکای به نفت و خوداتکایی در روحیه ملی کشور وجود نداشته باشد در مقابل دیگران مجبورند نوع دیگری رفتار کنند.

لاریجانی با بیان اینکه بسیج توانسته درباره حقوق خود و مردم پافشاری کرده و حتی می‌تواند در صحنه‌هایی که در دنیای امروز زورگویی است روحیه خوداتکایی را جا بیندازد، گفت: در این مساله هسته‌ای که این روزها از فصلی از آن عبور کرده‌ایم همین روحیه خوداتکایی بود که کشور را به اینجا رساند که جوانان کشور که از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل شده‌اند بتوانند تکنولوژی صلح‌آمیز هسته‌ای را کسب کنند البته گاهی از بیرون تبلیغاتی هم بوده است اما آنها که آشنا هستند می‌دانند زحمت مجاهدانه‌ای کشیده شد تا صاحب تکنولوژی هسته‌ای شویم لذا باید اتکا به خود داشته باشیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه باید تفکر بسیجی در کشور هر روز رشد بیشتری داشته باشد، گفت: در قوه مقننه هم همین‌گونه است و بخش زیادی از نمایندگان بسیجی هستند و توجه به این امر دارند.

کد خبر 279131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار