همشهری آنلاین: پس از زهرا نعمتی، بانوی طلایی پارالمپیک لندن و بازی‌های پاراآسیایی اینچئون، ابراهیم رنجبر، ملی‌پوش تیم ملی تیرو کمان جانبازان و معلولین هم به اردوی تیم ملی افراد غیر معلول دعوت شد.

Ebrahim Ranjbar

حجت‌اله واعظی، که علاوه بر سرمربی‌گری تیم ملی تیر و کمان جانبازان و معلولین در کسوت سرمربی تیم ملی تیر و کمان افراد غیر معلول و رئیس کمیته فنی فدراسیون تیر و کمان نیز مشغول به فعالیت است، در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش‌هاي جانبازان و معلولين پیرامون این دعوت توضیحاتی ارائه داد.

وی در این خصوص گفت: ابراهیم رنجبر، قهرمان طلایی بازی‌های پاراآسیایی اینچئون و از ملی‌پوشان با سابقه فدراسیون جانبازان و معلولین، با موفقیت در مسابقات انتخابی توانست به اردوی تیم ملی افراد غیر معلول راه یابد و هم اکنون به همراه خانم نعمتی در زمره 13 ملی‌پوش دعوت شده قرار دارد و تمرین می‌کند.

واعظی خاطر نشان کرد: حضور افرادی مثل زهرا نعمتی و ابراهیم رنجبر که از قهرمانان جهان و پارالمپیک هستند، باعث می‌شود تا ملی‌پوشان از تمرین کردن در کنار چنین افراد به نامی تجربیات زیادی کسب کنند و انگیزه‌های آنها نیز تقویت شود، همچنین ملی‌پوشان دعوت شده از نزدیک خواهند دید که محدودیت‌های ایجاد شده برای این عزیزان که شرایط جسمی‌شان به آنها تحمیل کرده، جلوی مسیر موفقیت و رشدشان را نگرفته و حتی باعث پیشرفت آنها نیز شده است.

سرمربی تیم ملی جانبازان و معلولین افزود: از طرف دیگر حضور این دو نفر در اردوی تیم‌های ملی، نه تنها به عملکرد آنها در بخش جانبازان و معلولین صدمه نمی‌زند، بلکه به خاطر حضور مرتب در تمرینات و قرار داشتن در کوران مسابقات، باعث بالاتر رفتن سطح آمادگی آنها نیز می‌شود.

واعظی در مورد نحوه تعامل ملی‌پوشان با دو ملی‌پوش جانباز و معلول گفت: به دلیل شرکت ملی‌پوشان جانباز و معلول در لیگ‌های تیر و کمان افراد غیر معلول، هم اکنون حضورشان در کنار سایر ملی‌پوشان عادی است و بقیه اعضای تیم هم با آغوشی باز از این دو عزیز استقبال کردند و خوشحال هستند که می‌توانند در کنار چنین حریفان قدرتمندی تمرین کنند.

تیم ملی تیر و کمان برای حضور در مسابقات جهانی هند آماده می‌شود و پس از پشت سر گذاشتن چند مسابقه تدارکاتی دیگر، سرانجام برای کسب سهمیه مسابقات المپیک 2016 ریو، در مسابقات جهانی دانمارک که سال 2015 برگزار می‌شود، حضور می‌یابد.

 

کد خبر 278928

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی