همشهری‌آنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای با ۱+۵ گفت: جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته‌ای مشی عاقلانه‌ای را دنبال کرده و فضا را برای حل مسئله هسته‌ای ایجاد کرده است، اما طرف‌های غربی بازی درمی‌آورند.

فارس نوشت: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در آئین تودیع و معارفه رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به ارسال نامه از سوی اوباما رئیس جمهور آمریکا برای مقامات جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: طرف‌های غربی می‌خواهند اینگونه القا کنند که ایران در حل مسئله هسته‌ای مشکل‌آفرینی می‌کند و اوباما نیز حرف‌های قلدرمابانه می‌زند، اما کسی که آن قدر قلدر است، نامه فدایت شوم نمی‌نویسد.

وی افزود: نباید فکر کنیم که این حرف‌ها درست است، غربی‌ها مذاکرات یک چیزی می‌گویند و در تبلیغات چیز دیگری، صدا و سیما باید تدبیر داشته باشد که آنها را از هم جدا کند و واقعیت را در دسترس مردم قرار دهد.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: در مسئله منطقه‌ای هم ایران در مقابل تروریست‌ها چه در سوریه و چه در عراق و ایستاد و تبیین این موضوعات برای مردم وظیفه صدا و سیماست.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی در کشور ادامه داد: شرایط کشور از لحاظ اقتصادی، شرایط مطلوبی نیست و جز با تولید بیشتر و کارآفرینی، راه برون رفتی از این شرایط وجود ندارد، متاسفانه در زمان‌هایی هم توجه را از این موضوع منحرف کردند.

لاریجانی ادامه داد: با استخدام زیاد در بخش‌های اجرایی نمی‌توانیم کار کشور را از نظر بودجه‌ای سامان بدهیم و تا چرخ تولید نچرخد و کارآفرینی در کشور رونق پیدا نکند امکان یک پرش اقتصادی نیست و این موضوع یک گفت‌وگوی جدی نیاز دارد و رسیدن به این فهم مشترک می‌تواند توسط رادیو و تلویزیون انجام گیرد.

وی با اشاره به لزوم برنامه‌های مفرح برای جامعه گفت: برنامه‌های مفرح به پیشرفت جامعه کمک می‌کنند و ریاست جدید صدا و سیما از جهات مختلف توانمندی تحول در صدا و سیما و ترویج شادابی در جامعه را دارند و «سرافراز» دید استراتژیک خوبی نسبت به مسائل سیاسی دارد و در مسائل فرهنگی از درک و فهم بسیار بالایی برخوردار است.

لاریجانی با قدردانی از خدمات ضرغامی ریاست پیشین صدا و سیما گفت: کار رادیو تلویزیون بسیار پیچیده است و زحمت زیادی دارد و باید از توسعه کمی رادیو و تلویزیون و توجه به نکات که در فراز و فرودها باید به آنها توجه می‌شد و در زمان ریاست وی از او تشکر کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: باید از مقام معظم رهبری تشکر کرد که از درون خانواده رادیو و تلویزیون فردی را برای ریاست این سازمان معرفی کردند و این اهمیت دادن به کار رادیو و تلویزیون را نشان می‌دهد.

کد خبر 277480

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی