همشهری آنلاین: تیم ملی والیبال ایران با گرفتن میزبانی مسابقات قهرمانی مردان آسیا، یک گام بزرگ به المپیک ۲۰۱۶ ریو نزدیک شد. همچنین کشورمان میزبانی مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان و رقابت‌های باشگاهی آسیا را نیز به دست آورد.

FIVB Kongress

به گزارش روابط عمومی فدراسین والیبال، دکتر محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال ایران که برای شرکت در سی و چهارمین اجلاس جهانی فدراسیون جهانی والیبال در کالیاری ایتالیا به سر می‌برد، توانست یک گام بزرگ برای رسیدن تیم ملی ایران به تنها قله فتح نشده آن، یعنی المپیک بردارد.

داورزنی در این خصوص اظهار داشت: در این اجلاس که با حضور نمایندگان 210 کشور از 220 کشور عضو برگزار شد، تمام تلاشمان را کردیم تا با توجه به قهرمانی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا در دو دوره گذشته و موفقیت‌های اخیر این تیم، میزبانی مسابقات قهرمانی مردان آسیا در سال 2015 را به دست بیاوریم. بر اساس اعلام فدراسیون جهانی والیبال از سال 2015، قهرمان قاره آسیا نیز مانند قاره‌های دیگر، سهمیه‌ای مجزا برای المپیک خواهد داشت. ما حتی میزبانی مسابقات زیر 23 سال آسیا را هم قبول کردیم و نامزد میزبانی زیر 23 سال جهان هم بودیم تا مجموعه والیبال ایران به اهداف بزرگ خود برسد، ولی پس از مذاکرات و بررسی‌هایی که انجام دادیم میزبانی قهرمانی مردان آسیا را در عوض دیگر میزبانی‌ها به دست آوردیم. میزبانی این رقابت‌ها با توجه به صعود تیم قهرمان به المپیک نامزدهای زیادی داشت و خیلی از کشورها رایزنی‌های کرده بودند تا بتوانند میزبان این رقابت‌ها شوند و خوشبختانه توانستیم کاری کنیم تا ایران به عنوان میزبان این رقابت‌ها معرفی شود که این موضوع مهم‌ترین و بهترین دستاورد این سفر و شرکت در کنگره جهانی بود و می‌تواند راه ایران را برای صعود به مسابقات المپیک 2016 هموار کند.

به این ترتیب،‌ مسابقات والیبال قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک 2016 برزیل در سال 2015 به میزبانی تهران برگزار می‌شود. تیم ملی واليبال ایران در صورت قهرمانی در این مسابقات ضمن کسب سومین قهرمانی متوالی آسیا،‌ جواز حضور در المپیک 2016 برزیل را به دست می‌آورد.

همچنين در حالی که هنوز چند ساعت از اعطای میزبانی مسابقات والیبال قهرمانی آسیا در اجلاس سی و چهارم فدراسیون جهانی والیبال به تهران نمی‌گذرد، میزبانی مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در سال 2015 نیز به ایران داده شد. این رقابت‌ها سال آینده با حضور 20 تیم برگزار می‌شود.

اما تقویم فدراسیون والیبال با میزبانی همین دو رویداد بسته نمی‌شود. دکتر محمدرضا داورزنی علاوه بر مسابقات فوق، برگزاری رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا را نیز به عهده گرفت.

به این ترتیب، فدراسیون والیبال ایران باید در سال 2015، تیم نوجوانان را برای مسابقات جهانی، تیم ملی ایران را برای لیگ جهانی و مسابقات قهرمانی آسیا و یکی از سالن‌‌های مجهز کشور را برای مسابقات جام باشگاه‌های آسیا آماده کند.

 

کد خبر 276656

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی