همشهری‌آنلاین: دبیر دومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران با بیان این‌که حضور شرکت‌های بنز، فولوکس واگن، ولوو، فیات، روور و اشکودا در ایران قطعی شده است از احتمال حضور آمریکایی‌ها خبر داد.

خودرو

ايسنا نوشت: ساسان قربانی ظهار کرد: تاکنون حضور شرکت‌های بنز، فولوکس واگن، ولوو، فیات، روور، اشکودا، رنو، پژو، هیوندای، کیا و تویوتا در دومین نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو ایران قطعی شده است.

وی با بیان این‌که دعوت نامه حضور شرکت‌های آمریکایی نیز ارسال شده است، خاطرنشان کرد: در صورت فراهم شدن شرایط شاهد حضور شرکت‌های جنرال‌موتورز و فورد در ایران خواهیم بود.

دبیر دومین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران ادامه داد: علاوه بر شرکت‌های خودروسازی شرکت‌های مطرح طراح بین‌المللی از جمله ایتال دیزاین و همچنین شرکت‌های مطرح قطعه سازی از جمله زیمنس، مندو، بوش، FRW و ACI در این همایش حضور خواهند داشت.

قربانی افزود: تاکنون حضور 148 میهمان خارجی از 30 کشور دنیا در دومین همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران قطعی شده است و البته تعداد میهمانان روز به روز در حال افزایش است.

وی با بیان این‌که معاون اول رییس جمهوری، وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان سرمایه‌گذاری‌های خارجی از جمله سخنرانان این همایش هستند، تصریح کرد: مدیران عامل چند شرکت خودروساز داخلی و خارجی نیز در این همایش سخنرانی خواهند کرد.

به گفته وی، جلب مشارکت و همکاری‌های خارجی و همچنین تلاش برای افزایش عمق داخلی سازی خودروهای خارجی و در کنار آن بررسی راهکارهای تحقق اهداف ایران در حوزه صنعت خودرو در سال 1404 (2025) از جمله اهداف دومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو است که در تاریخ 10 آذر ماه (اول دسامبر) برگزار خواهد شد.

کد خبر 276116

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار