همشهری آنلاین: رئیس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری دولت گذشته با بیان اینکه حجم تخلفات و مفاسد صورت گرفته در دولت سابق بسیار گسترده است، گفت: بیش از ۷۰۰ پروند سوء استفاده و تخلف دولت قبل در حال رسیدگی است.

اشرفی اصفهانی

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد اشرفی اصفهانی در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص آخرین رسیدگی‌ها به تخلفات دولت گذشته در هیات‌های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری گفت: بیش از هفتصد پرونده سواستفاده و تخلف اداری در هیات‌های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری در حال بررسی و رسیدگی است.

وی درباره سازوکار رسیدگی به پرونده تخلفات در هیات‌های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری اظهار داشت: ما پرونده‌هایی که مربوط به تخلفات اداری است و از سوی سازمان بازرسی کل کشور برایمان ارسال می‌شود را مورد بررسی قرار می‌دهیم و بر اساس قانون برای متخلفان احکامی چون توبیخ، انفصال و محرومیت از مشاغل دولتی صادر می‌شود.

رئیس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری دولت گذشته بیان اینکه این هیات‌ها زیر نظر مستقیم نهاد ریاست‌جمهوری و دفتر رئیس‌جمهور فعالیت می‌کند، تصریح کرد: در جریان این رسیدگی‌ها، اشخاص برای دفاع از عملکردشان به هیات دعوت می‌شوند تا از خود دفاع کنند و همچنین اصرار داریم که حیثیت افراد زیر سوال نرود.

اشرفی اصفهانی با بیان اینکه در بررسی‌ها این هیات به پرونده افراد بدون در نظر گرفتن سمت‌ آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد، یادآور شد: به تخلفات وزرا، معاونین رئیس‌جمهور و مدیران اجرایی و نمایندگان مجلس هم که پیش از این سمت اجرایی داشتند در صورتی که تخلفی را مرتکب شده باشند در این هیات به تخلفاتشات رسیدگی خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که تخلفات مورد بررسی این هیات از دولت گذشته به چه میزان بوده است؟ تصریح کرد: متاسفانه حجم تخلفات و مفاسد صورت گرفته در دولت سابق بسیار گسترده است و ما شاهد رانت‌خواری‌ها، سواستفاده‌ها و تضییع اموال بیت‌المال بسیاری در دولت قبل بوده‌ایم و این در حالی است که دولت سابق مدعی پاک‌ترین دولت تاریخ بود.

رئیس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری دولت گذشته تاکید کرد: مردم باید بدانند که چه مسائلی در گذشته اتفاق افتاده و از سویی، متخلفان باید در برابر قانون در خصوص تخلفاتشان پاسخگو باشند.

اشرفی اصفهانی در خصوص عزم دولت در برخورد با مفاسد ابراز داشت: دولت مصمم است تا میزان مفاسد در دستگاه‌های اجرایی را کاهش دهد و با آنها مبارزه کند و از سوی دیگر، برحسب قانون موظف به این کار است. گزارش و دستور آقای روحانی نیز در این باره نیز بر همین اساس بود هرچند که آن گزارش و دستور به مذاق خیلی‌ها خوش نیامد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با رهنمودهای مقام معظم رهبری و صبر مردم، دولت تدبیر و امید بتواند مشکلات کشور را حل و خواسته‌های مردم و بالاخص جوانان را پاسخ دهد.

کد خبر 274101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =