همشهری آنلاین: سازمان محیط زیست از کمیته رسیدگی به وضعیت پارازیت‌ها درخواست کرد با توجه به سرطان‌زا بودن پارازیت‌ها، تصمیم دیگری برای مقابله با تهاجم فرهنگی اتخاذ شود.

به گزارش ايرنا، سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست روز پنجشنبه اظهار کرد: برای رسیدگی به وضعیت پارازیت‌ها کمیته مشترکی با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل شده است و تاکنون جلسات آن در سطح وزیر تشکیل و مصوباتی نیز داشته است.

وی افزود: بر اساس این مصوبات قرار شد مبحث مربوط به پارازیت‌ها و تاثیر آن بر روی انسان با جدیت پیگیری شود زیرا بحث سرطان‌زا بودن پارازیت‌ها بارها مورد بررسی قرار گرفته است و احتمال بروز این بیماری به علت تاثیر پارازیت‌ها در انسان وجود دارد.

متصدی اظهار کرد: پیشنهاد سازمان محیط زیست بر حذف کامل پارازیت‌ها است اما اگر قرار است برای مقابله با بحث تهاجم فرهنگی و حفاظت از شان و کیان کشور اقدامی انجام شود، بهتر است راه‌های دیگری برای آن پیشنهاد شود.

متصدی گفت: اکنون در کمیته مشترک رسیدگی به پارازیت‌ها کار با جدیت دنبال می‌شود و یک سری آزمایش‌ها در حال انجام است تا با بررسی نتایج آن بتوانیم به راهکاری اساسی و قطعی دست یابیم، رسیدن به این هدف نیازمند هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف و شرایط کشور است.

وی افزود: پیگیری‌های خود تا رسیدن به نقطه مطلوب را انجام می‌دهیم اما روند رو به جلو کارها نشان می‌دهد در آینده‌ای نزدیک مشکلات برطرف خواهد شد.

متصدی با بیان این که در موضوع پارازیت‌ها بحث‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، زیست محیطی و سلامت وجود دارد، ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک به نقطه قابل قبولی برسیم تا این نگرانی هم از جامعه برطرف شود.

کد خبر 273915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار