مجموع نظرات: ۰
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: آیا شما هرگز خانه‌ای شبیه جوجه‌تیغی دریایی را تصور کرده‌اید؟ اکنون رویای مارگوت کراسوجویچ برای خانه جزر و مدی هیدروالکتریک محقق شده است.

به گزارش ایسنا، این خانه الهام گرفته از موجودات دریایی خارق‌العاده مانند ستاره دریایی و جوجه‌تیغی دریایی است که مدت‌هاست شکل متقارن آنها زیست‌شناسان را مجذوب خود کرده‌ است.

ایده طراحی این منزل برای دریافت انرژی جزر و مد با ورود آب به چندین شیار درونی و بیرونی آن در نظر گرفته شده است. قسمت بیرونی آن در خط ساحل قرار دارد که با جزر و مد قسمت درونی تحت فشار قرار گرفته و به درون کشیده می‌شود.

توربین آهن‌ربایی و سیم‌پیچ‌های مسی در خازن الکترواستاتیک، انرژی موج‌ را به جریان الکتریکی تبدیل می‌کند. سلول‌های خورشیدی قسمت‌های بالایی و بیرونی دارای ساختاری برای جمع‌آوری نیرویی بیش‌تر از نور خورشید است که انرژی بیش‌تری فراهم می‌کنند.

این خانه برای ساکنین مناطق ساحلی از جمله جنوب آفریقا طراحی شده که خط ساحلی ناهموار و دریای ناآرامی دارند. تخته سنگ‌های بزرگ در ساحل اجازه مهار و عملکرد بهتر به این خانه را می‌دهند و در واقع عملکردی شبیه جوجه‌تیغی دریایی با امواج ایجاد می‌شود.

کد خبر 273191

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها