همشهری آنلاین: حکم پرونده محمدرضا رحیمی معاون اول دولت دهم روز دوشنبه از سوی شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به موکل وی ابلاغ شد.

محمدرضا رحیمی

محمدرضا نادری وکیل مدافع رحیمی در گفت وگو با ایرنا افزود: صبح امروز(دوشنبه) به شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران مراجعه کردم و حکم پرونده موکلم بطور رسمی ابلاغ شد.

وی ادامه داد: در مدت زمانی قانونی به حکم صادره اعتراض خواهیم کرد.

نادری درمورد حکم صادره گفت: با توجه به قطعی نبودن حکم صادره، از بیان جزییات آن معذورم.

پرونده محمدرضا رحیمی معاون اول دولت دهم اواخر اسفند سال گذشته با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد و برای رسیدگی در اختیار شعبه 76 دادگاه به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی قرار گرفت.

شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران طی دو جلسه و به صورت غیر علنی به اتهامات متهم این پرونده رسیدگی کرد که جلسه نخست سوم خرداد ماه با حضور «د.س.ش» و «ج.الف» دو تن از متهمان پرونده اختلاس از شرکت بیمه ایران و جلسه دوم 17 خرداد ماه برگزار شد و دادگاه ختم رسیدگی را اعلام کرد.

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری اخیر خود از صدور حکم پرونده محمدرضا رحیمی معاون اول دولت سابق خبر داد و گفت وی به حبس و جزای نقدی محکوم شده است.

پس از اعلام محکومیت رحیمی به حبس و جزای نقدی، از وی مصاحبه‌ای منتشر شد که در این مصاحبه به نقل از محمدرضا رحیمی آمده بود: «من فقط محمدرضا رحیمی نیستم، من معاون اول این نظام هستم. بنده 34 سال سابقه خدمت در جمهوری اسلامی ایران را دارم؛ بنابراین نباید این قدر ساده به موضوع نگاه کرد.»

رحیمی چنین ادامه داده بود که «جناب آقای اژه‌ای! معاون اول قوه قضاییه، شما اگر به قانون نگاه کنید خواهید دانست که نباید حکمی را که هنوز قطعی نشده است، اعلام کنید.»

کد خبر 272002

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار