همشهری آنلاین: قهرمان سابق اتومبیل‌رانی جهان، کلینک توانبخشی در لوزان را ترک کرد و به خانه‌اش رفت. مدیر برنامه‌های شوماخر می‌گوید پیشرفت درمانی او خوب بوده اما برای بازیافت سلامتی خود راهی طولانی دارد.

M.Schumacher

زابینه کهم، مدیر برنامه‌های شوماخر اعلام کرد که این قهرمان اتومبیل‌رانی (فرمول یک) به دلیل پیشرفت‌های پزشکی قابل توجه، دیگر در کلینیک بستری نخواهد بود. خانم کهم تاکید کرد که شوماخر با وجود نتایج مثبت درمان در ماه‌های گذشته، راهی طولانی و دشوار برای بازگشت به موقعیت جسمانی پیشین دارد.

به گزارش دويچه‌وله، شوماخر در ۲۹ دسامبر ۲۰۱۳ و هنگام اسکی در پیست فرانسوی «مرویبل» به صخره خورد و از ناحیه جمجمه آسیب جدی دید. پزشکان کلینیک گرنوبل برای ممانعت از صدمات بیشتر مغزی، او را به کمای مصنوعی بردند.

شوماخر از اواخر ژانویه ۲۰۱۴ به تدریج و طی چند مرحله از کمای مصنوعی بیرون آورده شد.

از کلینیک گرنوبل تا کلینیک لوزان

مدیر روابط عمومی شوماخر در ماه ژوئن اعلام کرد که وی از همین ماه از کما خارج شده است. از آن زمان تاکنون، شوماخر در کلینیک لوزان تحت مداوا و فرآیند توانبخشی بود.

اوائل ماه آوریل اعلام شد که در شوماخر علائمی از هوشیاری مشاهده شده است. پس از آن دیگر اطلاعات تایید شده درباره وضعیت او منتشر نشد.

کنجکاوی عمومی نسبت به وضعیت شوماخر موجب سرقت پرونده پزشکی او نیز شد. همکار یک شرکت امدادرسانی سوئیسی به اتهام دزدی این پرونده و "نقض رازداری حرفه‌ای" بازداشت شد، اما در زندان خودکشی کرد.

زابینه کهم بارها از هواداران شوماخر و از روزنامه‌نگاران خواسته حریم خصوصی او و خانواده‌اش را محترم بدارند و از ایجاد جنجال یا گمانه‌زنی پیرامون وضعیت سلامتی او بپرهیزند.

شوماخر تنها چند روز پس از تصادف با صخره ۴۵ ساله شد.

کد خبر 271498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار