همشهری آنلاین: مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با اعلام رشد ۴.۵ درصدی نزاع در پایتخت از تعیین نقص عضو بیش از ۱۹ هزار تهرانی در چهار ماهه امسال خبر داد.

نزاع دعوا

به گزارش ایسنا، دکتر بشیر نازپرور در مراسم افتتاحیه مرکز پزشکی قانونی استان تهران در شهرستان شمیرانات به ارائه آماری از فعالیت 16 مرکز پزشکی قانونی استان تهران در چهار ماهه نخست امسال پرداخت و گفت: در این مدت 1250 مورد معاینه بالینی در مراکز پزشکی قانونی استان تهران به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه دراین مدت 39 هزار و 622 مورد نزاع جسمانی نیز به مراکز پزشکی قانونی ارجاع شده، خاطرنشان کرد: مقایسه این آمار با تعداد مراجعین نزاع در مدت مشابه سال گذشته حاکی از افزایش 4.5 درصدی شمار مراجعه کنندگان است.

نقص عضو بیش از 19 هزار تهرانی در چهار ماهه اول امسال

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با بیان اینکه در میان معاینات انجام شده 13 هزار و 55 مورد نیازمند معاینه مجدد تشخیص داده شده است، افزود: همچنین در این بازه زمانی تعداد 19 هزار و 69 مورد نقص عضو نیز به تایید پزشکان پزشکی قانونی استان تهران رسیده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در ادامه آمارهایش از ثبت 12 هزار و 404 پرونده تصادف در استان تهران خبر داد و گفت: در میان معاینات انجام شده 6444 مورد مربوط به معاینات تخصصی زنان و 246 مورد نیز مربوط به معاینات تخصصی مردان بوده است.

به گفته نازپرور طی چهار ماهه امسال 2599 مورد معاینه روانی، 620 مورد معاینه سلامت جسمانی و 5641 مورد نیز سایر معاینات انجام شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با اشاره به افتتاح واحد پزشکی قانونی در شهرستان شمیرانات خاطرنشان کرد: زمین این واحد در سال 91 به مساحت 230 متر مربع خریداری شده و اعتباری 30 میلیارد ریالی برای آن در نظر گرفته شد، اما با توجه به طی مراحل قانونی برای تغییر کاربری از مسکونی به اداری و کمبود یک سری امکانات، افتتاح آن تا به امروز به تاخیر افتاد.

نازپرور با بیان اینکه پیش از این ساکنان شمیرانات برای انجام معاینات پزشکی قانونی خود به واحد شرق در محدوده گلبرگ و واحد شمال در خیابان ملاصدرا مراجعه می‌کردند، تصریح کرد:‌ پیش بینی می‌شود با افتتاح این مرکز حدود 25 درصد از مراجعات واحد شرق و پنج درصد از مراجعات واحد شمال کاسته شود.

نازپرور با بیان اینکه آمادگی داریم در تمامی شهرستان‌های تهران مراکز پزشکی قانونی تاسیس کنیم، خاطرنشان کرد: تنها مانع ما کمبود امکانات و منابع است. البته با این شرایط نیز تا کنون 16 مرکز در تهران دایر کرده‌ایم که همانطور که گفتم در این مراکز بیش از 100 هزار مورد معاینات بالینی انجام شده است.

کد خبر 270426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار