همشهری آنلاین: نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی از تهیه طرحی برای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری معادن و صدور پروانه های بهره‌برداری و اکتشاف خبر داد و گفت: برخی معادن دولتی به نام مدیران و خانواده‌هایشان شده است که این تخلفات در دولت گذشته و دولت فعلی ادامه داد.

غلامرضا اسداللهی

به گزارش مهر، غلامرضا اسدالهی گفت: تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری معادن و صدور پروانه‌های بهره‌برداری و اکتشاف در دستور کار نمایندگان قرار دارد.

نماینده مردم تایباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:متاسفانه زد و بندهایی در واگذاری معادن وجود دارد که علی رغم پیگیری‌ها و تذکرات در دولت قبل و دولت فعلی‌ای همچنان این روند ادامه داد.

وی افزود: مدیرانی که وظیفه شان حفاظت از بیت المال است بعضی از معادن را که باید به نام دولت ثبت می‌کردند به نام خود و خانواده‌هایشان ثبت کردند و به عبارت دیگر معادن دولتی به نام برخی مدیران و خانواده‌هایشان شده است.

عضو کمیسیون برنامه گفت:در دولت جدید شخصی یکی از معادن با ارزش آهن را به نام همسرش کرده، گزارش این اقدام غیر قانونی به وزیر صنعت، معدن و تجارت داده شده است نعمت‌زاده و معاونش معتقدند که این شخص اقدام غیر قانونی انجام داده است اما متاسفانه برای این معدن از سوی وزارتخانه پروانه بهره برداری فعالیت صادر شده است.

اسدالهی اظهار داشت: این معدن بیش از 10 میلیارد تومان ارزش دارد،این مشکلات در همه شهرستان‌هایی که دارای معادن هستند وجود دارد.

کد خبر 269658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =