همشهری آنلاین: با هماهنگی بانک مرکزی و وزارت اقتصاد بانک‌داران از امروز موظف به از سرگیری پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در شعب بانکی شدند هرچند مسئولان اعتبارات این شعب خبری از چنین تصمیمی ندارند.

بانک

 تسنیم نوشت: سرانجام بعد از گذشت ماه‌ها اختلال در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به‌صورت رسمی از امروز بانک‌ها مکلف به ازسرگیری پرداخت این تسهیلات شده‌اند.

این تصمیم را هیئت دولت در جلسه هفته گذشته خود گرفت و اعلام کرد که بانک‌ها بعد از تعطیلات عید فطر وام ازدواج را به متقاضیان پرداخت خواهند کرد. هرچند بانک مرکزی و دولت هیچ اشاره‌ای به منبع تأمین وام ازدواج نکردند ولی در اطلاعیه‌های رسمی تعدادی از بانک‌ها آمده که براساس دستور وزارت اقتصاد آمادگی پرداخت تسهیلات ازدواج را دارند.

البته درحالی خبرها حکایت از پرداخت تسهیلات ازدواج دارد که پیشتر بانک مرکزی در دفاع از بانک‌ها تأکید می‌کرد هیچ منابعی برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در سیستم بانکی وجود ندارد و بعد از آن هم در واکنش به پیشنهادهایی درباره برداشت منابع این تسهیلات از صندوق توسعه ملی تأکید کرده بود این کار منجر به تکرار بیماری هلندی خواهد شد.

با وجود اینکه شعب بانک‌های ملی و مسکن و تعدادی دیگر از بانک‌ها از امروز به‌طور رسمی آمادگی پرداخت تسهیلات ازدواج را دارند هنوز مشخص نیست دولت و بانک مرکزی از چه طریقی منابع پرداخت این تسهیلات را در اختیار سیستم بانکی قرار داده‌اند.

نکته دیگر اینجاست که بعد از اعلام آغاز پرداخت وام ازدواج از امروز سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به‌علت ترافیک بالا از دسترس خارج شده و به مراجعه کنندگان این پیغام را می‌دهد: "متقاضی محترم! به‌علت ترافیک بالای سایت، در حال حاضر سامانه قابل دسترسی نمی‌باشد. لطفاً در ساعات کم‌ترافیک جهت ثبت‌نام مراجعه نمایید. با تشکر (بانک مرکزی ج.ا.ا.)"

گفتنی است که طبق اعلام رسمی بانک مرکزی تا تیرماه سال گذشته یک میلیون و ۱۹۶ هزار و ۶۶۹ نفر در صف ازدواج بوده‌اند اما وزیر اقتصاد در مجلس تأکید کرده که متقاضیان وام ازدواج بیش از ۲ میلیون نفر هستند.

به‌منظور کسب اطلاع از آمادگی شعب بانک‌ها در خصوص پرداخت وام ازدواج با تعدادی از این شعب تماس گرفت اما متأسفانه هیچ‌کدام خبری از این موضوع نداشتند و تأکید کردند که بخشنامه‌ای دراین‌باره به دستشان نرسیده است.

کد خبر 267482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار