همشهری آنلاین: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به زمان اعلام نتایج سه آزمون مهم کنکور سراسری، کنکور کارشناسی ارشد و کنکور نیمه متمرکز دکتری، گفت: نتایج آزمون نیمه متمرکز دکتری تا پیش از ۱۰ شهریور ماه اعلام می‌شود.

به گزارش مهر، دکتر ابراهیم خدایی با بيان اين خبر گفت: در حال حاضر 25 هزار نفر برای مصاحبه کنکور نیمه متمرکز معرفی شدند و در نهایت 12 هزار نفر به عنوان قبولی معرفی می‌شوند.

وی درباره پردیس‌های خودگردان و پذیرش دانشجوی دکتری در این حوزه گفت: برخی از دانشگاه‌ها هم در آزمون نیمه متمرکز پذیرش دانشجوی دکتری سال 93 و هم در آزمون پردیس‌های خودگردان، ظرفیت اعلام کرده‌اند که بر اساس ابلاغ وزارت علوم، تحقيقات و فناوري باید میان ظرفیت دوره روزانه و ظرفیت دوره خودگردان تعادل وجود داشته باشد.

خدایی یادآور شد: دانشگاه‌ها نتایج مصاحبه‌های دکتری را به تدریج به سازمان سنجش آموزش كشور اعلام می‌کنند و ما پیش‌بینی می‌کنیم تا 15 مرداد ماه نتایج مصاحبه‌ها به سازمان سنجش اعلام شده باشد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری سال 93 گفت: نتایج اولیه کنکور و مراحل انتخاب رشته در نیمه اول مرداد ماه اعلام خواهد شد اما با توجه به تعطیلات عید فطر و لزوم اطلاع‌رسانی به داوطلبان، نتایج پس از 10 مرداد ماه اعلام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری هم از 15 مرداد ماه خواهد بود.

خدایی درباره کنکور کارشناسی ارشد سال 93 نیز یادآور شد: نتایج کنکور ارشد سال 93 قبل از 10 شهریور ماه اعلام خواهد شد.

کد خبر 266643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار