همشهری آنلاین: برخورد کامیون با اتوبوس مسافربری در محور "سمنان ـ جندق" منجر به کشته شدن 19 تن شد.

اورژانس کشور به دلیل قرار گرفتن این محور در نقطه کور، دو ساعت پس از حادثه، از وقوع آن اطلاع پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، درحالیکه پلیس راه کشور در گفت‌و‌گو با ایسنا ساعت وقوع حادثه را 4:10 بامداد جمعه اعلام کرد، ستاد هدایت عملیات بحران وزارت بهداشت در توضیحی به خبرنگار ایسنا گفت: حادثه مقارن ساعت 1:31 بامداد در 165 کیلومتری دامغان اتفاق افتاده است، اما کم‌تردد بودن جاده در آن ساعت از یک سو و وقوع حادثه در نقطه کور برای ارتباط تلفنی، منجر به آن شد که یک راننده عبوری پس از دو ساعت رانندگی در جاده امکان ارتباط با اورژانس را یافته و به این ترتیب این موضوع در ساعت 3:49 بامداد به اورژانس گزارش ‌شد.

بر اساس گزارش این ستاد، بلافاصله پس از اطلاع از حادثه، اولین آمبولانس از پایگاه جندق و سه دستگاه آمبولانس دیگر از دامغان عازم محل حادثه شده و با بررسی اولیه اعلام کردند که 18 تن در این حادثه در دم کشته شده‌اند و 19 تن مجروح بر جای مانده که نیاز به آمبولانسهای بیشتری است؛ به این ترتیب بلافاصله مدیریت اورژانس وارد عمل شد و یک فروند بالگرد امداد هوایی و دو دستگاه آمبولانس نیز از شاهرود به محل حادثه اعزام شدند.

همین گزارش حاکیست 15 مصدوم حادثه با آمبولانس اورژانس به دامغان منتقل شدند، یک تن از طریق آمبولانس به شاهرود و سه تن از طریق بالگرد به سمت مراکز درمانی رفتند.

به گزارش ایسنا درحالیکه تلاش برای نجات جان 19 مجروح حادثه ادامه داشت، یک مجروح نیز در داخل یکی از آمبولانسهای درحال انتقال به بیمارستان، جان خود را از دست داد و بدین ترتیب کشته‌های این حادثه به 19 تن افزایش یافت.

سرهنگ خبیر، جانشین فرمانده پلیس راه سمنان در گفت‌و‌گو با ایسنا علت حادثه را انحراف به چپ راننده کامیون به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی عنوان کرد. 

کد خبر 26447

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار