همشهری آنلاین: سفیر کشورمان در روسیه اعلام کرد: عملیات ساخت خط آهنی که ایران و روسیه را از طریق جمهوری آذربایجان به همدیگر متصل می‌کند به زودی پایان خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، مهدی سنایی در دیدار با الکساندر یاکونین مدیرعامل شرکت دولتی راه آهن روسیه در نشست اقتصادی «گورنو آلتایسک» در جنوب شرق سیبری، درباره چشم‌انداز توسعه همکاری‌های تهران و مسکو با وی گفت‌وگو کرد.

سفیر کشورمان در روسیه در این دیدار گفت: طرح اتصال دو کشور به همدیگر از طریق راه آهن در عمل کامل شده و تنها 40 کیلومتر باقی مانده است که باید تکمیل شود. ضرورت دارد که خدمات ریلی میان ایران و روسیه در اسرع وقت از سر گرفته شود.

سنایی افزود: علاوه بر این، چهار طرح مشترک دیگر میان دو کشور در حوزه حمل‌ونقل ریلی وجود دارد که برقی کردن خطوط راه آهن از مهم‌ترین آنهاست.

دیدار سفیر کشورمان با مدیرعامل شرکت دولتی راه آهن روسیه روی موضوعات مرتبط با امکان توسعه همکاری‌ها میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا متمرکز بود.

سنایی در این باره اظهار داشت: ایران توجه ویژه‌ای به این اتحادیه دارد و از فعالیت‌های آن حمایت می‌کند.

وی افزود: ما با روسیه و دیگر کشورها گفتمان خوبی داریم.

سفیر کشورمان در روسیه اضافه کرد: در این دیدار ما درباره توسعه روابط میان ایران و روسیه و گفت‌وگوی تمدن‌ها نیز بحث و تبادل نظر کردیم به ویژه که ایران مبتکر ایده گفت‌وگوی تمدن‌ها در جهان بوده است.

سنایی ادامه داد: روسیه کشور دوست ماست و همکاری‌های دو کشور برای ما بسیار حایز اهمیت است.

نشست بین‌المللی اقتصادی «گورنو - آلتایسک» با هدف فراهم کردن زمینه‌های توسعه منطقه سیبری روسیه با حضور کارشناسان و مقام‌های روسی و برخی کشورهای خارجی برگزار شد.

کد خبر 260969
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز