همشهری آنلاین: رئیس‌جمهور کره‌جنوبی دوشنبه ۲۹ اردیبهشت در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی درخصوص عملکرد دولت در فاجعه غرق‌شدن کشتی و کشته‌شدن ده ها نفر، از مردم این کشور عذرخواهی کرد.

پارک گئون های،رئیس جمهور کره‌جنوبی مسئولیت این حادثه را برعهده گرفت و انحلال نیروی گارد ساحلی کره جنوبی را که به علت تعلل برای نجات جان مسافران این کشتی و کوتاهی در انجام وظیفه با انتقادات شدیدی مواجه است اعلام کرد.

پارک گئون های گفت: « رئیس‌جمهور مسئول تامین امنیت و حفظ جان مردم کره‌جنوبی است. من از مردم به خاطر این درد و رنجی که کشیدند صادقانه عذرخواهی می‌کنم و مسئولیت نهایی آن بر گردن من است.»

او افزود: « من تصمیم گرفته‌ام گارد ساحلی را منحل کنم. پلیس ماموریت بازرسی گارد ساحلی را بر عهده خواهد گرفت و وزارت جدیدی که قرار است به‌زودی با نام « وزارت سلامت ملی » ایجاد شود ماموریت گشت‌زنی دریایی را بر عهده خواهد داشت.»

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از سئول ، حادثه غرق‌شدن این کشتی که در پی آن حدود 300 نفر جان باختند کاهش ملموس محبوبیت رئیس‌جمهور کره‌جنوبی را در پی داشت.

رئیس‌جمهور کره‌جنوبی بارها از  رخ‌دادن این حادثه ابراز تاسف کرده بود ولی این برای نخستین بار است که مسئولیت آن را برعهده می‌گیرد.

کد خبر 259888

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار