همشهری آنلاین: مسئول ستاد عمره مکه مکرمه با تاکید بر این که هیچ گزارشی از ابتلای زائران ایرانی به ویروس کرونا وجود ندارد، گفت: خانواده‌های زائران بیت‌الله الحرام نگران سلامت عمره گزاران نباشند.

حج کعبه

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج ،حسن سحرخیز افزود: این ویروس بیشتر در شرق عربستان رایج است، از این رو جای هیچگونه نگرانی برای زائران ایرانی وجود ندارد.

وی با بیان این که خانواده‌های زائران بیت‌الله الحرام نگران سلامت عمره گزاران نباشند، خاطرنشان کرد: تمامی تمهیدات لازم برای پیشگیری انجام گرفته است اما نیازمند همکاری زائران در رعایت موارد بهداشتی هستیم.

سحرخیز در ادامه با تشریح راهکارهای جلوگیری از ابتلا به بیماری ویروسی کرونا اظهار داشت : زائران باید از مصرف احتمالی شیر و فرآورده‌های لبنی خودداری کنند، افزون بر این که شستشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون قبل و بعد از غذا و همچنین پس از سرفه و عطسه ضروریست.

مسئول ستاد عمره مکه مکرمه بر رعایت بهداشت محل اسکان و اماکن عمومی و شستشوی دقیق میوه و سبزیجات قبل از مصرف تاکید کرد و افزود: توصیه می‌شود زائران تا حد امکان در مجامع عمومی از ماسک مناسب استفاده کنند و از دست دادن و روبوسی با زائران دیگر کشورها خودداری کنند.

کد خبر 259439
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ثبت نام و قیمت خودرو

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی