همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت خارجه گفت: هواپیمای فرود آمده در مهرآباد حامل یک هیات عالیرتبه از کشور آفریقایی غنا بوده است.

مرضیه افخم در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص فرود یک فروند هواپیمای متعلق به آمریکا در فرودگاه مهرآباد تهران گفت: این هواپیما حامل یک هیات عالیرتبه از کشور آفریقایی غنا بوده است و بر اساس اعلام دولت غنا ‌این هواپیما تحت مالکیت آمریکا و دو سال است در اجاره ریاست جمهوری غنا می‌باشد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، افخم افزود : کلیه مسافران این هواپیما اعضای هیات غنایی بوده‌اند و برادر رئیس‌جمهوری غنا ریاست این هیات را به عهده داشته است و هیچ یک از خدمه آن آمریکایی نبوده اند.

وی با اعلام اینکه دو کشور ایران و غنا موضوع گسترش مناسبات را دنبال می‌کنند، گفت: هیات غنایی به منظور پیگیری توافقاتی که در سفر دو سال قبل رئیس جمهوری غنا به ایران به عمل آمد هفته گذشته به ایران سفر کرد و پس از دیدار و گفت‌وگو با چند تن از مقامات کشورمان از جمله معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه روز گذشته تهران را ترک کرده است.

روزنامه نیویورک‌تایمز روز جمعه در گزارشی با اشاره به حضور هواپیمایی آمریکایی در فرودگاه مهرآباد نوشت: هنوز هیچ‌کس پاسخگوی این مساله نیست و کسی نمی‌داند این هواپیما برای چه در ایران بوده است.

به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک‌تایمز - چاپ آمریکا در گزارشی نوشت: رییس‌جمهور آمریکا هشدار داده است که ایران هنوز آماده رویارویی با تجارت نیست حتی آمریکا کسانی را که خواهان تجارت با ایران باشند مورد تحریم قرار می‌دهد. اما صبح روز سه‌شنبه ایران یک میهمان ناخوانده‌ داشت. هواپیمای متعلق به بانک "یوتا" با همراه داشتن پرچم کوچکی بر روی بال‌های خود در فرودگاه مهرآباد در تهران دیده شد. این هواپیما در بخش قابل دید پارک کرده بود.  هنوز مشخص نیست که چرا این هواپیما در ایران بوده و رمز و رازها در این باره گسترش یافته است.

برت کینگ یکی از مدیران اجرایی بانک یوتا گفت: ما نمی‌دانیم که چرا این هواپیما در فرودگاه بوده است. اداره هواپیمایی فدرال اعلام کرده است هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که این هواپیما از طرف چه کسانی هدایت می‌شد. مسوولانی که در گذرگاه فرودگاه مهرآباد منتظر بودند گفتند که این هواپیما وی .آی. پی بوده است.

کد خبر 256421
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز