مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۷:۳۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: محققان دریافته‌اند که ژن‌های متفاوتی در کسانی که به ورزش گرایش دارند و کسانی که تمایل به فعالیت ندارند وجود دارد.

sport

تحقیقات جدید نشان داده است، بعضی از افراد به طور ژنتیکی از نظر فیزیکی فعال هستند، در حالی که برخی دیگر ژن‌هایی دارند که آن‌ها را به سمت ساکن بودن می‌کشاند. این تحقیقات به این دلیل انجام شده است که کم شدن فعالیت فیزیکی و چاقی مفرط بسیار گسترش یافته است و بسیاری افراد نیاز به انگیزه و محرک زیاد برای ورزش کردن دارند.

به گزارش ایسنا، در این تحقیقات محققان دو گروه موش را مورد بررسی قرار دادند. بعضی از این موش‌ها ترجیح می‌دادند که سریع بدوند اما گروه دیگر زیاد تمایل به این کار نداشتند. موش‌هایی که بیشتر می‌دویدند وزن کمتری داشتند، میتوکندری بیشتری داشتند و بدن‌شان انرژی بیشتری تولید می‌کرد.

محققان 36 ژن متفاوت بین دو گروه موش‌ها پیدا کردند. این اولین تحقیقاتی است که اختلاف ژن‌ را در گرایش به ورزش نشان داده است. در انسان‌ها نیز ژن خاصی بر تمایل به انجام ورزش تاثیرگذار است. در واقع ژن‌هایی در افراد فعال‌تر وجود دارد که باعث می‌شود چربی بدن آن‌ها کمتر شود. محققان معتقدند که این تحقیقات بهانه‌های افراد برای نرفتن به باشگاه را تایید نمی‌کند، بلکه به دنبال راهی برای افزایش انگیزه و میل افراد به ورزش کردن است.

محققان معتقدند که باید راهی برای افزایش انگیزه افراد برای ورزش کردن پیدا کرد و پول می‌تواند یکی از این محرک‌ها باشد!

 

 

کد خبر 252609
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی