همشهری آنلاین: اپل شاید تبلت را اختراع کرده باشد، اما حالا اندروید حاکم تبلت‌هاست. تحقیقی که شرکت گارنتر منتشر کرده، نشان می‌دهد فروش اندروید با ۱۲۷ درصد افزایش در سال ۲۰۱۳ به ۱۲۱ میلیون دستگاه رسیده و به این ترتیب سهمش از بازار جهانی ۶۲ درصد شده است.

apple android

خبرگزاری آلمان از سانفرانسیسکو گزارش داد، این آمار فروش در سال 2012 میلادی 53.3 میلیون دستگاه بود که معادل 45.8 درصد سهم از بازار محسوب می‌شد.

فروش آی‌پد اپل نرخ رشد بسیار کمتری داشت، به طوری که از 61 میلیون دستگاه در سال 2012 به 70 میلیون در سال گذشته رسید و به این ترتیب سهمش از بازار هم از 53 درصد به 36 درصد سقوط کرد.

اپل تولیدکننده اصلی تبلت است و فاصله زیادی با سامسونگ دارد که فروش‌اش 37 میلیون دستگاه بوده است.

گارتنر اعلام کرد، اما این غول الکترونیک کره جنوبی به سرعت در حال پر کردن این فاصله است، به طوری که فروش خود را در سال 2013 میلادی 336 درصد افزایش داد.

اپل همچنان پردرآمدترین سازنده تبلت است، زیرا دستگاه‌ها به بالاترین رقم به فروش می‌رسد، در حالی که رشد فروش اندروید مدیون قیمت پایین و برخورداری از صفحات کوچک‌تر است.

گارتنر پیش بینی کرد که بازار تبلت تغییر خود را در سال‌های آینده نیز حفظ خواهد کرد، به گونه‌ای که با پیچیده‌تر شدن نیازهای خریداران جا برای "آلتراموبایل‌های هیبریدی" باز خواهد شد. این طراحی تلفیقی از تبلت با صفحه‌کلید‌های فیزیکی است و به کاربران اجازه می‌دهد تا هم از ویژگی‌های تبلت و هم لپ‌تاپ استفاده کنند.

کد خبر 251934

برچسب‌ها