همشهری آنلاین: دبیر بیستمین جشنواره سراسری مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی با اعلام پایان داوری این دوره، از برگزاری مراسم جشنواره بیستم در یکی از روزهای دوشنبه یا سه‌شنبه هفته آینده خبر داد.

به گزارش مهر، سیدفرید قاسمی با اعلام پایان داوری بیستمین دوره جشنواره مطبوعات گفت: به جز در یکی دو بخش، در دیگر بخش‌های جشنواره مطبوعات، نفرات منتخب مشخص شده‌اند و در آن بخش‌ها هم داوران مرحله نهایی در حال بررسی این موضوع هستند که آیا آثار مورد نظر را به عنوان برگزیده انتخاب کنند یا منتخب رده‌های بعد؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا همه بخش‌های جشنواره امسال، اثر برگزیده اول دارد یا هستند بخش‌هایی که تنها آثار دوم و سوم در آنها معرفی شده باشد، افزود: بله، در بیشتر بخش‌ها، اثر برگزیده معرفی شده است. البته همان‌طور که گفتم در یکی دو مورد، داوران در حال شور برای انتخاب بهترین آثار هستند.

قاسمی درباره زمان برگزاری مراسم پایان جشنواره بیستم تاکید کرد: با توجه به برنامه‌هایی از جمله اختتامیه موسیقی فجر و یکی دو برنامه دیگر که در لیست رزرو تالار وحدت بود، ما از مسئولان تالار وحدت خواستیم که یکی از روزهای دوشنبه یا سه‌شنبه هفته آینده را برای مراسم اختتامیه اختصاص دهند که این نتیجه را امروز به ما اعلام می‌کنند.

دبیر جشنواره بیستم همچنین درباره روند داوری‌های این دوره گفت: امسال اولین سالی بود که هم ارسال آثار و هم داوری آنها به صورت الکترونیک انجام شد. به هر یک از داوران رمز کاربری و عبور داده می‌شد و با ورود به سامانه و در گروه خودشان، داوری را انجام می‌دادند و کارها هم با محوریت دبیر گروه، سر و سامان می‌یافت.

قاسمی با بیان اینکه این اولین تجربه در این سبک داوری بوده و قطعاً نقاط ضعفی هم داشته است، در عین حال تاکید کرد: خود داوران از این شیوه بسیار راضی بودند و احساس خود من هم این بود که اکثر متخصصین این حوزه، از آن راضی بودند. البته مسئولان ستادی جشنواره مطبوعات هم نهایت تلاش خود را انجام دادند که کارهای این جشنواره خوب و بدون نقص و بسیار پاکیزه پیش برود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سطح جوایز این دوره از جشنواره مطبوعات همانند سال گذشته است که به نفرات برتر مبلغ 5 میلیون تومان جایزه نقدی داده می‌شد، گفت: سطح جوایز کاهش پیدا نکرده و از پارسال کمتر نیست. وقتی در این خصوص یک نظرسنجی انجام دادیم، بیشتر دوستان روی اینکه جایزه، بورسیه تحصیلی باشد یا کمک هزینه سفر و موارد دیگر، توافق نداشتند لذا ترجیح داده شد جایزه نقدی به برگزیدگان اعطا شود تا حق انتخاب برای نحوه استفاده از آن برای برگزیده محفوظ باشد.

کد خبر 250535
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار