مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: بزرگراه شهید حقانی که در مرکز پایتخت قرار دارد یکی از معابر کوچک اما اصلی شبکه بزرگراهی تهران به حساب می‌آید که به سه بزرگراه اصلی دیگر متصل می‌شود.

این بزرگراه که به نام شهید غلامحسین حقانی نام‌گذاری شده است از میدان ونک آغاز و به بزرگراه رسالت در شرق تهران ختم می‌شود.

مشخصات فنی:

بزرگراه شهید حقانی 4 کیلومتر مسافت دارد و دارای دو باند رفت و برگشت و سه خط سرعت است.شکل این بزرگراه کمانی است و به چند بزرگراه مهم تهران متصل می‌شود.

راه‌های ارتباطی:

مهم‌ترین ورودی و خروجی‌های بزرگراه شهید‌حقانی از میدان ونک عبارتند از: میدان ونک،خیابان ولیعصر،خیابان گاندی، بلوار آفریقا،بزرگراه شهید مدرس، بزرگراه شهید همت،خیابان نفت، خیابان جلفا، بزرگراه رسالت.

دسترسی عمومی:

خط یک مترو تهران در ایستگاه شهید حقانی در حاشیه این بزرگراه قرار دارد. همچنین اتوبوس‌های خط آفریقا-رسالت از بزرگراه شهید حقانی عبور می‌کنند.

همچنین پل طبیعت به موازات بزرگراه شهید حقانی و با عبور از بزرگراه شهید مدرس برای عابران پیاده احداث شده است که از بوستان آب و آتش به بوستان طالقانی متصل می‌شود.

اماکن عمومی حاشیه بزرگراه:

در مسیر بزرگراه شهید حقانی اماکن تفریحی، فرهنگی و عمومی مختلفی همچون بوستان آب و آتش، بوستان فرامنطقه‌ای طالقانی، موزه دفاع مقدس،موسسه روزنامه اطلاعات، کتابخانه ملی، بوستان بهشت مادران قرار دارد.

کد خبر 250143
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز