همشهری آنلاین: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: حفظ قرآن کریم موجب رهایی ۱۶ زندانی از حکم اعدام شد.

قرآن

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام رضا صادقی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اظهار داشت: 16 نفر از زندانیان زندان مرکزی اصفهان که محکوم به اعدام بودند، به دلیل حفظ قرآن بخشیده شدند.

وی تصریح کرد: اداره اوقاف ناحیه یک شهرستان اصفهان اقدام به برگزاری محفل انس با قرآن کریم در زندان مرکزی اصفهان نموده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: مراسم آزاد سازی این زندانیان به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر در زندان مرکزی با حضور رئیس زندان و دو هزار زندانی برگزار شد.

وی افزود: این مراسم با نوای دلنشین قاری بین المللی محمدرضا حق شناس با شکوه هرچه تمامتر برگزار شد و در حاشیه این مراسم حکم اعدام 16 نفر از زندانیان لغو و به حکم حبس ابد، تغییر یافت.

وی بیان داشت: 5 نفر از این افراد را بانوان و مابقی آقایانی بودند که توانسته بودند با حضور در طرح ملی حافظان قرآن کریم، مبادرت به حفظ پنج جزء از قرآن کریم و بیشتر نمایند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان عنوان کرد: حکم یکی از این زندانیان به 15 سال حبس تغییر یافت.

وی متذکر شد: طبق بخشنامه موجود در این حوزه، زندانیانی که مبادرت به حفظ قرآن نمایند در صورت بررسی کارشناسان، به حکم آنان تخفیف داده خواهد شد و می توانند از مجازات‌های سنگین همچون اعدام، حبس ابد رهایی یابند.

کد خبر 249621
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی