همشهری آنلاین: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن تشریح برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: مراسمی در ترمینال شماره یک فرودگاه مهرآباد با سخنرانی یادگار حضرت امام(ره) حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی و همچنین بیان خاطراتی توسط حجت‌الاسلام دعایی نماینده ولی فقیه در موسسه اطلاعات همراه با اجرای سرود و برنامه‌های هنری برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن صباغ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست خبری برنامه‌های ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بزرگترین تحول جهانی قرن بیستم بود، گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی با قیام خود غرور ملت های مستضعفی را که سالیانی مورد ظلم قرار گرفته بودند، به آنان بازگرداند. او نه تنها سرنوشت کشورش را تغییر داد، بلکه میلیون انسان گم‌گشته در برهوت جاهلیت عصر مدرن را به بازگشتی دوباره به معنویت و یکتاپرستی فراخواند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد: تاثیر انقلاب اسلامی در منطقه و برآشفتن شعله خشم مردم مسلمان و غیرمسلمان در بسیاری از کشورها و بیداری اسلامی که هم‌اکنون شاهد هستیم، گواه روشنی بر این مدعا است، زیرا در کمتر مقطعی از تاریخ شاهد پیروزی و تاثیرگذاری قاطع جنبشی صرفا مردمی بوده‌ایم.

رئیس ستاد دهه فجر انقلاب استان تهران یوم الله 22 بهمن ماه را به معنای بزرگداشت آرمان‌های اسلامی و اعتقادات دینی دانست که جوهره انقلاب اسلامی را تشکیل می دهد، تصریح کرد: حضور آگاهانه مردم در مراسم و مناسبت های ایام الله به ویژه یوم الله 12 و 22 بهمن از مصادیق پاسداری از ریشه های انقلاب و خنثی نمودن توطئه و تهدیدهای دشمنانی است که تلاش می‌کنند تا حضور مردم کمرنگ و کم‌فروغی در مراسم ایام الله دهه فجر به ویژه در راهپیمایی عظیم 22 بهمن داشته باشند.

صباغ گفت: دهه فجر دهه ماندگار و فراموش‌ نشدنی، تاریخ ملت بزرگ ایران اسلامی و یادآور شیرینی ایام روزهای پیروزی انقلاب اسلامی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ادامه با برشمردن برنامه‌های روز 12 بهمن گفت: صفات دهه فجر در بیش از 850 شهر و شهرستان در سراسر کشور تشکیل شده است که یکی از مهمترین اهداف این ستادها گرامیداشت یاد و خاطره بنیاد جمهوری اسلامی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب و همچنین تجدید بیعت با آرمان های انقلاب اسلامی است.

رئیس ستاد دهه فجر انقلاب استان تهران افزود: در ستادهای یاد شده نقش جوانان و نوجوانان عزیز در کنار همه اقشار مردم به صورت جدی مطرح بوده است و با تشکیل کمیته‌های تخصصی در برنامه‌ریزی‌ها و در اجرای آن نقش فعالی داشته است.

وی با بیان اینکه هفته استقبال از دهه مبارک فجر از پنجم تا یازدهم بهمن ماه اعلام شد، گفت: این هفته با هدف آمادگی مردم برای برپایی جشن‌های دهه فجر توسط نهادها، ادارات و سازمان‌ها، مساجد، مدارس و تزئین، آذین‌بندی خیابان‌ها، میادین و معابر عمومی همراه خواهد بود که ادای احترام و نثار گل به مرقد حضرت امام خمینی(ره) توسط اقشار مختلف مردم و مسئولان، شستشوی مرقد منور امام راحل با گلاب ناب کاشان، تزئین، گل‌آرائی حرم، آماده‌سازی و مهیا نمودن حرم برای استقبال از مردم در 12 فروردین از جمله برنامه‌های هفته استقبال است.

صباغ همچنین در ادامه با اشاره به مراسم یوم الله دوازدهم بهمن ادامه داد: مراسم رسمی آغازین جشن های دهه فجر همزمان با لحظه تاریخی ورود حضرت امام(ره) به میهن اسلامی رأس ساعت 9:33 دقیقه صبح شنبه دوازدهم بهمن با حضور امت امام(ره)، اقشار مختلف مردم، خانواده معظم شهیدان و ایثارگران، مسئولان لشکری و کشوری در جوار شریف بنیانگذار جمهوری اسلامی برگزار می شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: مراسم با برنامه نمادین صدای هواپیما، تک‌تک ساعت و لحظه شماری مردم همراه با بانگ تکبیر، تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید و سرود جمهوری اسلامی آغاز خواهد شد.

رئیس ستاد دهه فجر انقلاب استان تهران گفت: در این مراسم برنامه های متنوعی نظیر برنامه گروه حاملان قرآن، شعرخوانی، اجرای سرود انقلابی، همخوانی و سخنرانی حجت‌الاسلام رئیسی معاون اول رئیس قوه قضائیه و همچنین قرائت پیام خانواده شهیدان به محضر امام(ره) توسط یکی از خانواده معظم شهیدان برگزار خواهد شد.

صباغ با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه های دیگر ویژه 12 بهمن اجرای برنامه در محل جلوس حضرت امام راحل است، گفت: این مراسم در مکان تاریخی که امام عزیز(ره) پس از ورود به میهن اسلامی در سال 57 به بهشت زهرا آمده است و آن سخنرانی تاریخی را ایراد فرمودند با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر آغاز خواهد شد.

وی افزود: در این مراسم اجرای سرود، شعرخوانی و سخنرانی توسط حجت‌الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری خواهیم داشت.

رئیس ستاد دهه فجر انقلاب استان تهران با بیان اینکه همزمان با لحظه تاریخی ورود حضرت امام(ره) برنامه‌های ویژه دیگری خواهیم داشت، گفت: مراسمی در ترمینال شماره یک فرودگاه مهرآباد با سخنرانی یادگار حضرت امام(ره)، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدحسن خمینی و همچنین بیان خاطراتی توسط حجت‌الاسلام دعایی نماینده ولی فقیه در موسسه اطلاعات همراه با اجرای سرود و برنامه های هنری برگزار خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: رژه موتورسواران در مسیر حرکت امام(ره) از فرودگاه مهرآباد تا بهشت زهرا، گلباران مسیر حرکت از فرودگاه تا بهشت زهرا، حرکت دوچرخه‌سواران همزمان با رژه موتورسواران، به صدا درآوردن ناقوس کلیساها و دیگر معابد ادیان الهی، نواختن گلبانگ انقلاب اسلامی و گرامیداشت یوم الله دوازده بهمن در تمامی مدارس، به صدا درآوردن سوت کشتی‌ها و بوق قطارها، گلباران منزل حضرت امام خمینی(ره) در خمین، گلباران بیت حضرت امام(ره) در قم، اجرای برنامه و گلباران منزل حضرت امام(ره) در نجف اشرف، ترکیه و نوفل لوشاتو از دیگر برنامه های روز دوازده بهمن خواهد بود.

همچنین صباغ تصریح کرد: همچنین پرده‌خوانی انقلاب در مجامع فرهنگی- هنری نور تهران ساعت 10:00 صبح 12 بهمن، به منظور آشنایی کودکان و نوجوانان به حوادث دوران پیروزی انقلاب اسلامی و بیان خاطرات سال 57 و شهدای انقلاب اسلامی و بیان وقایع و جنایت های رژیم پهلوی و همچنین مقاومت ملت ایران تا پیروزی انقلاب به رهبری امام خمینی(ره) برگزار می شود.

وی اظهار داشت: همزمان با مراسم های یاد شده اجتماع طلاب و روحانیون پایتخت نیز همزمان با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصلحی با عنوان نقش روحانیت در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ساعت 10:00 صبح در حوزه علمیه باقرالعلوم برگزار خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ادامه با اشاره به تمهیدات و اقدمامات انجام شده برای برگزاری مراسم یوم الله دوازده بهمن گفت: تهیه و چاپ پوستر، تراکت و سایر اقلام تبلیغاتی، هماهنگی کامل با نیروی انتظامی و سازمان های خدماتی و بهداشتی به منظور فراهم نمودن تسهیلات لازم برای شرکت‌کنندگان در مراسم حرم مطهر، هماهنگی با شرکت واحد اتوبوسرانی و متروی تهران برای ایجاد تسهیلات ویژه ایاب و ذهاب مردم در مراسم از ساعت 6:30 صبح، هماهنگی لازم برای برقراری غرفه های فرهنگی، هنری، نمایشگاهی و پذیرایی از شرکت کنندگان در مراسم، برگزاری جشن های انقلاب در مساجد، مدارس و ادارات، برگزاری همایش‌ها و نشست های تخصصی، برگزاری یادواره شهدا در مساجد و برگزاری جشن کاروان نمادین ورود حضرت امام(ره) در برخی از شهرستان ها از جمله این تمهیدات و اقدامات می‌باشد.

کد خبر 247656
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها