همشهری آنلاین: وزارت کشور مصر با هماهنگی ارتش این کشور برای دومین جلسه محاکمه محمد مرسی و ۱۴ متهم دیگر، بیش از ۲۰ هزار نیروی امنیتی را به خدمت می‌گیرد.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه خبری الیوم‌السابع، وزارت کشور مصر با هماهنگی ارتش این کشور بیش از 20 هزار نیروی امنیتی را برای تأمین امنیت دومین جلسه از محاکمه محمد مرسی رئیس‌جمهور برکنار شده مصر و 14 متهم پرونده معروف به کشتار اتحادیه را به خدمت می‌گیرد.

مرسی و 14 نفر دیگر از اعضای جماعت اخوان‌المسلمین متهم هستند که در حادثه سرکوب اعتراضات مخالفان پیش‌نویس قانون اساسی در 5 دسامبر 2012 که در برابر کاخ ریاست جمهوی برگزار شد، اقدام به تحریک برای قتل کرده‌اند. در این حادثه 9 نفر کشته و 54 نفر دیگر زخمی شده بودند.

دومین جلسه دادگاه محمد مرسی فردا به ریاست «احمد صبری یوسف» در آکادمی پلیس قاهره برگزار خواهد شد و بیش از 20 هزار نیروی امنیتی مسئولیت انتقال متهمان از زندان‌های برج‌العرب و طره و تأمین امنیت دادگاه را به عهده خواهند داشت.

به گفته منابع آگاه، مرسی با بالگرد از زندان برج‌العرب به آکادمی پلیس منتقل خواهد شد در حالی که دیگر متهمان از زندان طره با خودروهای زرهی به دادگاه منتقل خواهند شد. گفته می‌شود تدابیر شدید امنیتی در زندان‌ها برای مقابله با هرگونه تلاش برای حمله مخالفان دولت نیز اتخاذ شده است.

کد خبر 245044

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار