همشهری آنلاین: دکتر مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ابعاد فرهنگی و اقتصادی در افزایش جمعیت گفت: رسانه‌ها نقش بسیار موثری در فرهنگ‌سازی رشد جمعیت در کشور دارند.

به گزارش پایگاه رسمی فرهنگستان علوم پزشکی، دکتر سید علیرضا مرندی با بیان این مطلب افزود: باید به اقشار مختلف جامعه آموزش‌های مناسب را ارائه دهیم تا موضوع و راهکارهای رشد جمعیت کشور و دلایل آن در بین افکار عمومی تبیین شود.

وی نقش آموزش و پرورش و رسانه‌های جمعی را بسیار مهم و اساسی خواند و خاطرنشان کرد: مسئولان و دست‌اندکاران نظام باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند و ابعاد فرهنگی رشد جمعیت باید در رسانه‌ها بازتاب گسترده‌ای داشته باشد.

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی گفت: متأسفانه فرهنگ وضع حمل سزارین نیز به عنوان روشی نامناسب یکی از موانع بسیار مهم افزایش جمعیت است و باید راهکارهای اصلاح آن صورت گیرد.

دکتر مرندی با تاکید بر مدیریت و برنامه‌ریزی هدفمند افزود: برنامه‌ها و هدف‌های موثر و مدیریت راهبردی می‌تواند در رسیدن اهداف جامعه به ایده آل‌های مورد نظر بسیار موثر واقع شود.

وی گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به نقش کارشناسی خود و با همکاری و سرمایه‌گذاری شهرداری در حال راه‌اندازی شبکه بهداشت و درمان در سطح شهر تهران است و این کار بسیار ارزشمند، نقش بسزایی در ارتقاء سلامت جامعه خواهد داشت.

کد خبر 244922
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها