یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: دومین قسمت مجموعه فیلم «هابیت» این هفته هم صدر نشین جدول گیشه بین المللی سینما شد. فروش فیلم در ۵۶ کشور جهان طی هفته‌ای که گذشت، حدود ۹۸ میلیون دلار شد.

فیلم خارجی

به گزارش فارس، با این رقم فروش، «هابیت: ویرانی اسموگ» توانست به فروش کلی 379 میلیون دلاری در طی 2 هفته نمایش عمومی دست پیدا کند.

با اضافه کردن این رقم فروش بین المللی به رقم فروش 127 میلیون دلاری آن در آمریکای شمالی، رقم فروش جهانی آن (هم آمریکا و هم بقیه کشورهای جهان به 406 میلیون دلار می‌رسد.

کسب رقم فروش 406 میلیون دلاری جهانی در دومین هفته نمایش عمومی فیلم، باعث خشنودی تهبه کنندگان آن در کمپانی برادارن وارنر شده است.

در عین حال، اهل فن و تحلیل گران اقتصادی سینما تعجب و شگفتی خود از این رقم فروش بالا را اعلام کرده اند.

ولی تهیه کنندگان فیلم می‌گویند انتظار چنین موفقیتی را برای آن داشته اند.

قسمت اول این مجموعه فیلم سه قسمتی سال گذشته میلادی در همین ایام به روی پرده سینماهای آمریکا بقیه کشورهای جهان رفت.

این فیلم با رقم هزینه تولید 180 میلیون دلاری خود، حدود 303 میلیون دلار در جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی فروش کرد.

دومین قسمت «هابیت» با یک هزینه تولید 100 میلیون دلاری تهیه شده و پیش بینی می‌شود در زمان نمایش عمومی خود تا حدود 350 میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش کند.

پیتر جکسن فیلم ساز نیوزیلندی تبار سینما کارگردانی هر سه قسمت این تریلوژی را به عهده دارد. او این سه گانه را بر اساس فیلم نامه ای از فران والش ساخته است.

فیلمنامه اقتباسی فیلم با نگاهی به کتاب دو جلدی جی آر آر تالکین به همین نام نوشته شده و در زمان ساخت، از یک فیلم دو قسمتی به فیلمی سه قسمتی تبدیل شد.

این قصه پیش در آمدی بر قصه کتاب سه جلدی و پرخواننده نالکین «ارباب حلقه ها» است، که دهه گذشته توسط جکسن تبدیل به یک سه گانه موفق سینمایی شد.

تمام بازیگران و عوامل تولید فیلم سه قسمتی «ارباب حلقه ها» در تولید «هابیت» ها هم مشارکت کردند و صحنه های آن در لوکیشن های استرالیا و نیوزیلند فیلم برداری شد.

در قصه «هابیت» ها، کاراکتر بیلبو باگینز (با بازی مارتین فریمن) با کوتوله ها همراه می‌شود تا طی یک سفر ماجراجویانه و طولانی، بتوانند با غلبه بر اژدهای بد طینت اسموگ، سرزمین مادری شان را حفظ و محافظت کنند.

قسمت سوم این مجموعه هم سال 2014 و در آخرین روزهای پایانی آن به روی پرده سینماهای جهان خواهد رفت.

کد خبر 244053
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی