مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۲ - ۰۷:۲۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: مبتکر ایرانی موفق به ساخت بخاری همراه چندمنظوره شد.

مبتکر ایرانی، بخاری جیبی چندمنظوره ساخت

به گزارش ایسنا ابراهیم عزیزی، مبتکر این دستگاه گفت: بخاری همراه که در ابعادی کوچک به اندازه یک بی‌سیم ساخته شده و می‌تواند به صورت گردن آویز، جیبی یا با اتصال به کمربند مورد استفاده قرار گیرد، در شرایط مختلف از جمله توسط کوهنوردان، امدادگران، سربازان، فعالان مشاغل ساختمانی و تمامی کسانی که ناچارند در محیط‌های سرد کار کنند، کاربرد دارد.

بخاری همراه

وی خاطر نشان کرد: سوخت مورد نیاز این بخاری که ترکیبی ابداعی است به صورت کارتریج‌های کوچک در دستگاه قرار می‌گیرد که با اشتعال هر کارتریج، بخاری تا چند ساعت گرما تولید می‌کند.

عزیزی با اشاره به قیمت بسیار اندک بخاری و کارتریج‌های سوخت آن اظهار داشت: با بهره‌گیری از ترکیب سوختی ابداعی در زیرمجموعه بخاری همراه، دستگاه‌های کوچک دیگری هم به عنوان "کنسرو گرم‌کن" و "هیزم همراه" برای استفاده در سرما و شرایط سخت ساخته شده که خصوصا در کمک به زلزله‌زدگان و امدادرسانی فوری به سانحه‌دیدگان در مناطق سردسیر بسیار کارایی دارند.

مخترع بخاری همراه

این مبتکر در پایان با اشاره به ساخت ترمینال سه‌گانه کاهش مصرف آب، برق و گاز که به گفته وی می‌تواند میزان مصرف انرژی در ساختمان‌ها را به نحو قابل توجهی کاهش دهد، حمایت مراکز ذی‌ربط در تجاری‌سازی اختراعات خود را خواستار شد.

کد خبر 243361
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار