همشهری‌آنلاین: نخستین نشریه علمی - تخصصی علوم ارتباطات کشور در زمینه مطالعات و انتشار ترجمان پژوهش‌های ارتباطی از سوی مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران منتشر می‌شود.

مجله ترجمان پژوهش‌های ارتباطی یک نشریه ادواری (در قالب فصلنامه) است که با چارچوب و طرحی نو در جذب و تولید محتوای علمی با شاخص‌ها و استانداردهای بین‌المللی در شاخه‌های مختلف و متنوع علوم ارتباطات منتشر خواهد شد.

این مجله تولید و انتشار محتوای علمی را در ابعاد جهانی از طریق ترجمه متون و مقالات علمی منتشر شده در مجلات معتبر بین‌المللی و معرفی چکیده طرح های پژوهشی دانشگاه‌ها و مراکز علمی دنیا به منظور روزآوری و گسترش ظرفیت‌ها و قابلیت‌های علمی و حرفه ای دانش ارتباطات مدنظر قرار می دهد.

شناخت ساختارهای نگارش متون علمی و بسترسازی برای انجام پژوهش های نو و کاربردی متناسب با موقعیت و شرایط ملی در سطوح بالا (طراحی وضعیت مطلوب برای پژوهش های ارتباطی) و پوشش خلاهای علمی و مطالعاتی علوم ارتباطات با ارائه و معرفی طرح ها و پژوهش‌های برتر جهانی از اهداف اساسی انتشار این مجله است.

جامعه هدف این نشریه نظام آموزش عالی، مجامع، مراکز علمی و حرفه ای ارتباطی کشور اعم از دانشجویان، اعضای هیأت علمی، محققان، کارشناسان و مدیران ارتباطی نهادها و سازمان های تخصصی است.

بنابر استاندارد یونسکو این مجله از ترجمه مقاله‌های علمی از زبان‌های مختلف در سه سطح دانش پیشگان (دانشگاهیان)، تکنوکرات‌ها (متخصصان و فعالان حرفه‌ای) و مراکز پشتیبان (سازمان‌ها و نهادهای اجرایی، مؤسسات، انجمن ها و مجامع علمی - تحقیقاتی) استقبال می‌کند.

فصلنامه ترجمان پژوهش‌های ارتباطی با صاحب امتیازی مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران، با همت گروه مطالعات رسانه و فرهنگ، مدیرمسئولی دکتر محمدمهدی فتوره چی، سردبیری دکتر غلامرضا آذری و سیدتقی کمالی و با هیأت تحریریه متشکل از استادان و اعضای هیأت علمی صاحب تألیف و ترجمه در رشته علوم ارتباطات منتشر می‌شود.

نویسندگان، پژوهشگران و مترجمان علوم ارتباطات می توانند مقالات و ترجمه های خود را به منظور بررسی برای انتشار به نشانی الکترونیک tcrut@gmail.com ارسال کنند.

کد خبر 239556
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز