گروه شهری: با ساخت بزرگترین مرکز تجمع فرهنگی- علمی‌کشور در پارک ملت، تهران می‌تواند میزبان جشنواره‌ها و رویدادهای بزرگ بین‌المللی باشد.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، ساخت بزرگترین مجتمع فرهنگی- علمی‌کشور را یکی از افتخارات این دوره شهرداری عنوان کرد و گفت: با اتمام این پروژه تا 22 بهمن ماه سال جاری بهره برداری از بزرگترین مجتمع فرهنگی سینمایی کشور آغاز می‌شود.

مهندس اکبر تشکری نیا، با اشاره به جزئیات این مجتمع فرهنگی سینمایی گفت: این مجتمع علمی – فرهنگی، در زمینی به وسعت شش هزار متر مربع در پارک ملت قرار دارد و با 15 هزار متر مربع زیربنا، به صورت قوسی شکل بنا شده است.

تشکری نیا افزود: ارتفاع کل این مجموعه 40 متر و ارتفاع ساختمان 20متر است که کاملا به سطح شهر مسلط است و به دلیل نمای کاملا شیشه ای، می توان آن را یکی از زیباترین مجتمع‌های فرهنگی – علمی کشور دانست.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه این مجتمع بر اساس آخرین تکنولوژی روز دنیا در حال ساخت است اظهار کرد: این مجتمع علاوه بر فضاهای جنبی و تأسیساتی، چهار سالن سینما دارد که به صورت قرینه، دو سالن در بالای مجموعه و دو سالن در زیر زمین قرارگرفته و هرکدام با سالن‌های انتظار جداگانه، قابلیت پخش فیلم‌های مختلف را برای بازدید 300 نفر تماشاگر دارد.

وی از ساخت زیباترین رستوران ایران در این مجتمع خبر داد و افزود: رستورانی که در طبقه آخر این مجتمع قرار دارد با سه هزار متر مربع، به صورت غرفه‌های غذاهای متنوع ساخته شده است و به دلیل تسلط دید به همه سطح شهر تهران، می توان آن را زیباترین رستوران کشور دانست.

تشکری نیا با اشاره به ویژگی‌های نمای این مجتمع اظهار کرد: مجتمع علمی – فرهنگی پارک ملت به شکل مکعبی متغیر و قوسی شکل است و ارتفاع آن به هیچ عنوان از درختان سطح پارک بلندتر نیست.

وی در ادامه گفت: مواد و ابزار به کار رفته در این مجتمع در بالاترین سطح استاندارد روز دنیا قرار دارد و تمهیدات خاص اجرایی برای کنترل کیفیت بتن درآن انجام شده است که با همکاری دانشگاه تهران بر همه مراحل ساخت و طرا حی بتن نظارت می شود.

به گفته تشکری نیا دراین مجتمع علمی-فرهنگی، هیچ پله ای وجود ندارد و تردد افراد در آن به وسیله مسیر 280 متری رمپ‌ها صورت می گیرد که به صورت رفت و برگشت طراحی شده است.

وی در ادامه گفت: تونلی در زیر این ساختمان وجود دارد که دسترسی به همه قسمت‌های ساختمان را ممکن می سازد.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه ساخت این مجموعه به صورت جدی از اسفندماه سال 84 آغاز شده است گفت: در حال حاضر بتن ریزی در دو سمت E وC ساختمان به پایان رسیده است که با برنامه ریزی صورت گرفته، بزرگترین مجموعه علمی فرهنگی کشور، تا 22 بهمن به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون در ایران فضای مناسبی که بتوان در آن جشنواره‌ها و رویدادهای بزرگ بین المللی را برپا کرد وجود نداشته است، ساخت این مجتمع را آبرویی برای کشور دانست و افزود: احداث این مجتمع علاوه بر آنکه به بخشی ازنیازهای شهروندان پاسخ می دهد،کمبودهای موجود درزمینه سینما را تا حدود زیادی برطرف می کند و از این پس تهران توانایی آن را دارد که بتواند میزبان جشنواره‌های بزرگ بین المللی باشد.

کد خبر 23948

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار