همشهری آنلاین: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از تعطیلی و رکود ۵۲ درصدی واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی کشور خبر داد.

به گزارش مهر، سید محمدعلی سید ابریشمی در بازدید از شهرک صنعتی ارومیه افزود: هم اکنون بالغ بر 52 درصد واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی سطح کشور تعطیل بوده یا با ظرفیتی کمتر از 50 درصد کار می‌کنند. از این میزان 17.7 درصد تعطیل بوده که در جهت فعال‌سازی واحدهای مستعد و نیمه‌تعطیل برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: شراکتی بودن واحدها، کمبود نقدینگی، فقدان زیرساخت‌های کافی و مشکلات سیستم بانکی از عمده ترین مسائل واحدهای تولیدی در کشور است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به تامین زیرساخت‌های خدماتی واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی، ادامه داد: هنوز برخورد با زمین‌خواری در شهرک‌ها در اولویت اول سازمان قرار ندارد. اما با توجه به اینکه در سنوات گذشته برخی افراد از این سازمان، زمین تهیه کرده اما در ایجاد واحد تولیدی موفق نبوده‌اند، بنابراین در صدد هستیم بر اساس قراردادهای موجود نسبت به استرداد زمین به قیمت قبل عمل کنیم ولی آمار دقیقی وجود ندارد.

وی افزود: مقرر شده از طریق منابع ارزی و ریالی که در اختیار چند بانک عامل است با اولویت‌‍بندی واحدهای تولیدی، تسهیلاتی به آنها پرداخت شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: صنعتگران متقاضی این تسهیلات ابتدا باید با مراجعه به سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت با تکمیل فرم مربوطه نسبت به تقاضای تسهیلات اقدام کنند.

کد خبر 239343
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار