همشهری آنلاین: معاون فرهنگی واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن اعلام اینکه تاکنون یک میلیون و چهارصد هزار نفر وارد پایگاه اینترنتی واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی این دانشگاه شده و فرم دریافت کارت اهدای عضو را پر کرده‌اند، گفت:

organ donation

 طی شش ماهه اول سال ۹۲ حدود ۸۰۰ هزار نفر برای دریافت کارت اهدا ثبت نام کرده‌اند.

دکتر امید قبادی در گفت‌وگو با ایسنا، ادامه داد: روزانه حدود سه تا پنج هزار نفر برای اهدای عضو در این مرکز ثبت نام می‌کنند که به 120 هزار نفر در هر ماه می‌رسد.

وی با بیان اینکه اعلام رضایت از اهدای اعضا پس از مرگ بوسیله پرکردن فرم اهدای عضو طی سال‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته است، اظهار کرد: در سال 84 روزانه تنها 30 نفر فرم‌های اهدای عضو را پر می‌کردند.

معاون فرهنگی واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه با اشاره به اینکه 17 مرکز عضو در کشور و چهار واحد پیوند عضو در تهران مشغول فعالیت و ارائه خدمت هستند، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 113 بیمارستان را در تهران تحت پوشش خود دارد.

قبادی افزود: میزان رضایت گیری از خانواده‌های فرد مرگ مغزی برای اهدا در کشور به طور میانگین 37 درصد است اما آمار فوق در این مرکز تا پایان شهریور 92، 3/96درصد بوده است و بر این اساس تنها 4 درصد از خانواده‌ها راضی به اهدای عضو عزیزشان نمی‌شوند.

کد خبر 234671

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار