همشهری آنلاین: محققان بریتانیایی کلاهی ابداع کرده‌اند که با شلیک اشعه لیزر قرمز رنگ به پوست سر موجب درمان و رشد مجدد موهای از دست رفته می‌شود.

موهای از دست رفته را با کلاه لیزری بازگردانید

به گزارش مهر ، این کلاه لیزری که نام آن سیستم رشد مو "Grow Hair Growth System" نام‌گذاری شده حداقل 35 تا 40 درصد رشد مو را افزایش می‌دهد.

بر اساس نتایج تحقیقات منتشر شده در مجله لیزرها، جراحی و پزشکی، این محصول بهبود دهنده رشد مو، سلامت و افزایش طول عمر اندازه فولیکول‌های موهای کنونی و کاهش و یا توقف سرعت ریزش مو است.

درحالی که نتایج مطالعات انجام شده و منتشر شده در این مجله تنها روی مردان انجام شده قرار است نتیجه مطالعات انجام شده روی زنان به زودی منتشر شود، از سوی دیگر سازندگان این کلاه اعلام کرده‌اند که نتایج تحقیقات روی زنان تاکنون رضایت‌بخش بوده است.

این کلاه که تا حدی شبیه کلاه ایمنی است از 51 لیزر قرمز رنگ سطح پایین و لامپ‌های ال‌ای‌دی برای تقویت کردن سلول‌های فولیکول‌ها استفاده می‌کند و از آن به عنوان لیزر درمانی سطح پایین نام برده می‌شود.

این محصول توسط شرکت آپیرا ساینس تولید شده و برخی ظاهر آن را شبیه سشوارهای قدیمی در آرایشگاه‌ها توصیف کرده‌اند.

این کلاه دارای هدفون داخلی است که کاربر م‌ تواند هنگام بر سر گذاشتن کلاه آن را به دستگاه‌های پخش موسیقی، تلویزیون و یا سایر دستگاه‌های پخش سرگرمی متصل کند و در عین حال فرآیند رشد موهای خود را نیز ادامه دهد.

به مردان و زنانی که از کم‌پشتی شدید مو و یا کچلی رنج می‌برند توصیه شده است که این کلاه لیزر‌دار را به مدت 25 دقیقه استفاده کنند.

دکتر لوری کلین متخصص امراض پوستی در کالیفرنیا گفت: یک فرد عادی که از این دستگاه استفاده می‌کند، پس از شش تا هشت هفته نتیجه آن را مشاهده خواهد کرد.

کلین اظهار داشت: پس از چند ماه موهای کاربران ضخیم‌تر، سلامت‌تر و محکم‌تر به نظر می‌رسد و پس از 9 ماه این موها دارای حداکثر نتیجه خود هستند.

لیزر

کد خبر 232821

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار