سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدخل زیر به معرفی سرویس‌ها و خدماتی می‌پردازد که گوگل آن‌ها را ارائه می‌کند و یا به عنوان نسخه‌های آزمایشی در آینده نزدیک معروفی و شروع به کار خواهند کرد.

نام گوگل بیشتر به دلیل موتور جستجوی قدرتمند و سیستم عامل اندروئید برای موبایل بر سر زبان‌ها است. سرویس‌ها و خدماتی چون ترجمه، گوگل ارث، جی‌میل و خدمات دیگر هم از سوی گوگل ارائه می‌شود.

با گسترش تعداد کاربران، رقابت گوگل با سایر شرکت‌ها و سایت‌ هایی که این نوع خدمات ارائه می‌دهند، مانند مایکروسافت بالا گرفته است. اما شاید شاخص‌ترین خدمات گوگل در نظر کاربران اینترنت همین دو سرویس یعنی موتور جستجو و سیستم عامل اندروید باشد، ولی این همه داستان گوگل نیست.

گوگل در سال 2006  گستره فعالیت‌هایش را به دنیای خارج از اینترنت یعنی به دنیای رادیو و مطبوعات کشاند. این شرکت در این سال یک شرکت تبلیغات رادیویی با نام dMarc خریداری کرد. شرکتی که دارای سیستم خودکار برای آگهی دادن در رادیو و... بود.

گوگل همچنین فروش تبلیغات به روزنامه‌ها و مجلات را نیز تجربه کرد. این شرکت نه تنها در نو‌آوری‌های دنیای دیجیتال و اینترنت پیشرو شده است، بلکه در خدمات و سرویس‌هایی که به کارکنان شرکت خود ارائه می‌دهد، بی‌نظیر است.

گزارش زیر به معرفی سرویس‌ها و خدماتی می‌پردازد که شرکت گوگل در حال ارائه آن‌هاست و یا به عنوان نسخه‌های آزمایشی در آینده نزدیک معروفی و شروع به کار خواهند کرد:

گوگل اسکولار Google Scholar 

خدمات گوگل

گوگل اسکولار، موتور جستجویی برای جستجوی مقالات علمی است که البته کمی گران است. این موتور جستجو امکان دسترسی کاربران به مقالات، تحقیق‌ها، کتاب‌ها، چکیده مطالب علمی و... را از طریق ناشران معتبر، انجمن‌های علمی، منابع آنلاین، دانشگاه‌ها و سایر وب‌سایت‌ها تهیه و در دسترس قرار داده است.

 پروژه هنری گوگل Google Art Project

خدمات گوگل

این سایت که در قالب یک پروژه هنری طراحی شده است، امکان سفر مجازی به موزه‌ها و گالری‌های هنری را به کاربران علاقمند و هنرمند را می‌دهد. این طرح سازوکاری شبیه گوگل استریت ویو دارد.

گوگل مریخ شناسی Google Mars

خدمات گوگل

این سرویس گوگل نیز شبیه گوگل ارث است با این تفاوت که با استفاده از گوگل مریخ شناسی می‌توانید به رصد سیاره مریخ و شناسایی آن بپردازید.

 اندیشه گوگل Google Think

خدمات گوگل

 

این سایت، محلی مناسب برای تبلیغاتی‌ها و شغل‌های مرتبط با آن است که به ارائه دیدگاه‌های بازاریابی و الهام مستقیم از گوگل در این زمینه می‌پردازد.

 جستجو قدرتمند با گوگل Power Searching with Google

خدمات گوگل

این ویژگی گوگل در جهت تقویت مهارت جستجوی کاربران فعالیت می‌کند. کارشناس گوگل به شما نکته‌ها و ترفندهایی در زمینه جستجوی صحیح می‌آموزد که در رسیدن به مطلب مورد نظر بسیار کمک‌تان خواهد کرد.

گوگل طراح Schemer

Google

سایتی است که به برنامه ریزی دوستان برای دیدار یا کارهای دیگری که با هم دارند، کمک و طرح می‌ریزد. این سایت به ویژه برای مناطق پرجمعیت کارایی دارد.

 جستجوی صدای(ترانه) گوگل Google Sound Search یا گوگل پلی Google Play

Google Transliterate

این سایت یک سرویس و خدمات موسیقیایی ارائه می‌دهد. یعنی این برنامه به شما می‌گوید که در حال حاضر چه ترانه‌ای در حال پخش است و یا چه ترانه‌ای می‌خواهید پخش شود و اطلاعات در زمینه؛ خواننده، آهنگساز، آهنگ، ترانه و... به کاربران ارائه می‌دهد.

   گوگل مودراتور Google Moderator

خدمات گوگل

این سرویس یک تالار گفتگو یا یک میز گرد است که کاربران می‌توانند در مورد هر موضوعی در آن بحث کنند. آنها می‌توانند سوال بپرسند یا ایده‌های خود را به اشتراک گذارند. این تالار گفتگو به کاربران  امکان می‌دهد تا در مورد هرچه که می‌خواهند، اطلاعات کسب کنند.

 رمزگذاری گوگل Google encrypted

خدمات گوگل

این آدرس به کاربران گوگل کمک می‌کند تا با امنیت بیشتری هرآنچه می‌خواهند را سرچ کنند. این سرویس از SSL به عنوان راهی ایمن و رمزگذاری شده استفاده می‌کند. سرویس SSL در حال حاضر در وب‌سایت بانک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کد خبر 227687
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز