همشهری آنلاین: ارکستر بزرگ «نیلپر» برای اولین بار آثار آهنگساز معاصر لتونی «پِطِریس وَسک» را با نظارت مستقیم وی در ایران اجرا می‌کند.

به گزارش همشهری آنلاین، احسان تارخ مدیر ارکستر بزرگ «نیلپر» با اعلام این خبر گفت: ارکستر بزرگ «نیلپر» به رهبری و سرپرستی نوید گوهری، در حالی به اجرای آثار این هنرمند می‌پردازد که نه تنها برای اولین بار درایران اجرا خواهد شد بلکه در دنیا نیز اجرای آنها تازگی داشته و کمتر اجرا شده است.

وی افزود: بخش امور بین الملل ارکستر «نیلپر» از یکسال پیش برای تهیه نُت ها و پارتیتورهای آثار با ناشر آثار وسک در ارتباط بوده، کلیه حقوق کپی رایت پرداخت شد و از این هنرمند جهت حضور در این برنامه دعوت به عمل آمد که متاسفانه به دلیل فشردگی برنامه های ایشان این امر میسر نشد.

احسان تارخ که خود در زمینه نوازندگی سازهای کوبه ای مهارت دارد، خاطر نشان کرد: ارکستر «نیلپر» با برنامه ریزی فشرده و دقیق و همچنین بهره گیری از تیم اجرایی و پشتیبانی خبره، همکاری با نوازندگان با تجربه، جوان و مستعد، سعی داشته تا خود را به استانداردهای جهانی نزدیک تر کند.

به همین دلیل تمرینات ارکستر جهت آماده سازی این برنامه تنها در بازده زمانی سه هفته برنامه ریزی شد و این حاکی از خواست ارکستر برای نزدیک تر شدن به استانداردهای مطلوب بود.

وی با اشاره به اینکه آموزشگاه موسیقی «نوای امین» به عنوان دفتر ارکستر «نیلپر» تمامی امور مربوط به قراردادها، نشست‌ها و تمرین‌های ارکستر را هماهنگ کرده است، گفت: در قطعات Double bass Sonata, Epifania, Cantabile, Meditation, Musica Dolorosa از این موزیسین به هنرمندی دوستانی همچون امیر باورچی (کنسرت مایستر و سولیست ویلن) و فرشید پاتی نیان (سولیست کنترباس) اجرا می‌شود.

وی در پایان گفت: نوازندگان این ارکستر را ویلن (مهدی جوان بخت، یاسمن کشاورزی، صبا ندایی، امین مجدم زاده، آذین نصرتی، آرمین قضاتی، سجاد بهروز، نوشین معتمدی، فرمهربیگلو، محمدعلی قریبی، شیما گشتایی) ویلن آلتو (عادل پورصمدی، صبا صفوی، نیلوفر هادی سهی، سهراب جلایی) ویلنسل (ماکان خوئی نژاد، علی آقاجانی، گلسانا شناسایی) وکنترباس (فرشید پاتی نیان،هادی اسماعیلی) تشکیل می‌دهند.

این برنامه طی روزهای 30 و 31 مردادماه و 1 شهریورماه ساعت 20 در تالار رودکی تهران برگزار می‌شود.

فروش بلیت این اجرا از طریق سامانه اینترنتی سی گذر به آدرس اینترنتی www.sigozar.com صورت می‌گیرد.

علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به www.nilper.weebly.com و www.navayeamin.weebly.com مراجعه کنند.

کد خبر 227672
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز