همشهری آنلاین: رئیس کل بیمه مرکزی از آمادگی صنعت بیمه مرکزی برای پوشش نوسانات بازار طلا، ارز، بیمه‌های اعتباری و سهام در صورت درخواست متولیان این بازارها خبر داد.

مهر نوشت: سیدمحمد کریمی از آمادگی صنعت بیمه برای ارائه پوشش‌های جدید بیمه‌ای در بخش‌های مختلف اقتصادی خبر داد و گفت: شرکت‌های بیمه آمادگی دارند در صورتی بانک مرکزی علاقه مند باشد و درخواست کند، بیمه‌های اعتباری را ارائه کند.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران همچنین از آمادگی صنعت بیمه برای تحت پوشش قرار دادن سهام در صورت درخواست سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد و تصریح کرد: برای پوشش بیمه‌ای نوسانات بازار طلا نیز طرح‌هایی دارم.

وی ادامه داد: برای اجرای بیمه نوسانات بازار طلا این موضوع که چه کسی یا چه دستگاهی متولی بازار طلا است، مورد توجه قرار می‌گیرد، یعنی متولی تشکیلات، بازار و اینکه چه اتحادیه‌ها و سازمان‌هایی بر آن نظارت و کنترل می‌کنند بسیار مهم است، در عین حال تقاضا دهنده دریافت این پوشش نیز مدنظر قرار خواهد گرفت.

رئیس شورایعالی صنعت بیمه کشور در مورد پوشش نوسانات نرخ ارز عنوان کرد: سال گذشته شورای عالی بیمه پوشش نوسانات نرخ ارز تا 25 درصد مثبت و منفی را در قالب آئین نامه‌ای به تصویب رساند و آن را به شرکت‌های بیمه ابلاغ کرد.

وی با اشاره به آمادگی شرکت‌های بیمه در کشور برای ارائه چنین پوششی گفت: این در حالی است که شرایط برای عملیاتی شدن پوشش بیمه نوسانات نرخ ارز با توجه به روند صعودی نرخ ارز فراهم نشد.

کریمی خاطرنشان کرد: به هر حال سازو کار اجرای این طرح آماده و فراهم شده است و اگر زمانی نوسانات در بازار ارز عادی و یا منفی شد، شرکت‌های بیمه این آمادگی را دارند که پوشش آن را ارائه دهند. تمام تجار و بازرگانان می‌توانند به شرکت‌های بیمه مراجعه کرده و با انعقاد قرارداد مربوطه تا مرز 25 درصد نوسانات نرخ ارز را پوشش دهند.

کد خبر 224604
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

دیدگاه خوانندگان

وبگردی