سه‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: منابع خبری گزارش دادند که وزیر خارجه مصر نیز به کاروان استعفاکنندگان از کابینه و پارلمان مصر پیوست تا دیگر وزیری باشد که در بحبوحه بحران سیاسی این کشور بزرگ عربی از منصبش استعفا کرده‌ است.

وزیرکشور مصر

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رسمی الشرق الاوسط مصر منابع این خبر را اعلام نکرده است و این امکان به وجود نیامده تا با مسئولان وزارت خارجه مصر تماسی گرفته شود تا در خصوص صحت استعفای محمد کامل عمرو، وزیر خارجه مصر اطلاعی کسب شود.

این استعفا بعد از این انجام شد که 11 وزیر از پست‌های دولتی در راستای حمایت از درخواست‌های تظاهرکنندگان استعفا کردند، در حالی که سامی عنان، مشاور نظامی رئیس جمهوری مصر نیز از سمت خود استعفا کرده است.

خبرنگار العربیه اعلام کرد که مرسی و نخست وزیر مصر استعفا‌ها را رد کرده‌اند، این درحالی است که تعداد استعفا کنندگان از مجلس شورای مصر به هشت تن رسیده است که جمیل حلیم، مجدی المعصراوی، کمال سلیمان، نبیل عزمی، نادیه هنری، فرید بیاضی، سامح فوزی، سوزی عدلی ناشد هستند. این استعفاها در راستای حمایت از خواسته‌های مردم مصر بوده است.

سامح فوزی، از نمایندگان مجلس شورای مصر بعد از دیدار نمایندگان استعفاکننده با دکتر احمد فهمی، رئیس مجلس شورای مصر گفت: در این دیدار دوستانه و آرام به بررسی اوضاع کنونی پرداختیم.

فوزی تاکید کرد: استعفا کنندگان راه حلی را برای خروج از بحران مطرح کردند که شامل استعفای محمد مرسی و نیز دادستان کل و دولت قندیل می‌شود.

میلیون‌ها مصری در تظاهرات دو روز یکشنبه و دوشنبه مشارکت کرده و خواهان برکناری محمد مرسی، رئیس جمهوری مصر شدند، چرا که از نظر آنها مرسی در اداره امور کشور شکست خورده است.

از میان وزرای استعفا کرده مصر نام هیچ یک از اعضای وابسته به اخوان المسلمین به چشم نمی‌خورد.

پیشتر چهار تن از وزرای مصری در اعتراض به سیاست‌های محمد مرسی و در همبستگی با مخالفان این کشور، از سمت خود استعفا کردند.

به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، این وزیران عبارتند از وزیر ارتباطات، وزیر گردشگری، وزیر محیط زیست و وزیر دادگستری مصر که همه از افراد وابسته به احزاب مخالف اخوان المسلمین هستند.

کد خبر 221459
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز