همشهری آنلاین: دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به اینکه به گزارشگر ویژه درباره وضعیت حقوق بشر اجازه ورود به ایران داده نمی‌شود گفت: منابع گزارش‌های احمد شهید سایت‌های مخالف نظام بوده و فاقد اعتبار است.

احمد شهید

محمدجواد لاریجانی در گفتگو با مهر درباره ادعاهای مطرح شده از سوی احمد شهید اظهار داشت: نحوه عمل این گزارشگر اشکالات حرفه‌ای فراوانی دارد . از جمله این اشکالات منابع اوست. احمد شهید در گزارشات خود به افرادی اشاره می‌کند که هیچ مدرکی برای اثبات حضور آنها وجود ندارد و صرفا یک ادعا است.

وی افزود: اینکه در گزارش به افرادی اشاره شده که نمی‌خواستند نام یا اطلاعاتشان فاش شود، از اشکالات مهم این گزارش است. اتهاماتی قابل رسیدگی است که در بررسی‌های اولیه علایمی از صدق داشته و قابل راست آزمایی باشد.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه تاکید کرد: صرف اینکه فردی در جایی ادعایی کند از آن نمی‌توان به عنوان منبع استفاده کرد. یکی از روش‌ها و الزامات احمد شهید این است که اگر ادعایی پیدا کرد باید منبع آن را بگوید تا قابل راست آزمایی باشد.

محمدجواد لاریجانی تصریح کرد: احمد شهید صرفا اتهامات محتلف را سر هم می‌کند و به راحتی هر فردی می‌تواند با بررسی سایت‌های ضد نظام گزارشی مانند او را تهیه کند. کار او غیر موجه بوده و از نظر چارچوب حرفه‌ای کاملا مطرود است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران این مواد را به نحوه دقیق در شورای حقوق بشر سازمان ملل ثبت کرده است. به همین دلیل ما با سفر او به ایران، نصب او و نحوه عملش مخالفت جدی کردیم و تقریبا موضوع را برای جهانیان آشکار کردیم. احمد شهید چه ایران باشد با نباشد گزارش او فاقد اعتبار است.

کد خبر 221055
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی