همشهری آنلاین: یک کودک 2 ساله انگلیسی به عنوان جوان‌ترین عضو باشگاه نوابغ "منسا" پذیرفته شد. این کودک دارای ضریب هوشی 141 است

جوان‌ترین عضو منسا، یک کودک دو ساله انگلیسی

به گزارش مهر، آدام کربی، با ضریب هوشی 141 پس از آن که توانایی خود را برای خواندن متن‌های ادبی شکسپیر و فهمیدن زبان‌های ژاپنی، اسپانیایی و فرانسوی نشان داد برای پیوستن به منسا دعوت شد.

این کودک والدینش را با هجی کردن 100 کلمه و تسلط بر عناصر جدول شیمیایی تناوبی حیرت زده کرد.

دین کربی، پدر این کودک می‌گوید: توانایی‌های آدام برجسته و خارج از تصور است. در حالی که اغلب کودکان در این سن ایستادن و خزیدن را می‌آموزند، آدام در حال خواندن کتاب است. پیشرفت او به طور اعجاب آوری سریع است.

وی افزود: ما کارت‌هایی را که بر روی کلمات دشوار اسم حیوانات نوشته شده بود به او نشان می‌دادیم و در اغلب موارد این کودک می‌توانست اسم حیوان را به درستی بخواند.

او در سن یک سالگی می‌توانست کشورها را از روی شکل‌شان شناسایی کرده و آنها را در جورچین‌های طراحی شده برای بزرگسالان به درستی جانمایی کند.

این کودک توانسته بود با استفاده از کتاب چگونگی آموزش استفاده از دستشویی برای کودکان که یکی از اقوام به پدر و مادرش داده بود، دستشویی رفتن را به خودش بیاموزد.

کری آن، مادر آدام، در دوران بارداری‌اش برای جنین خود کتاب می‌خوانده و وقتی او نوزادی چند ماهه بوده برایش اشعار شکسپیر را زمزمه می‌کرده است این در حالی است که آدام اکنون بیشتر به آثار ادبی رونالد دال علاقه نشان می‌دهد.

مادرش می‌گوید نمی‌دانم چگونه این کودک چیزهای متنوع را آموخته، من و پدرش هر دو شاغل هستیم اما کودک‌مان نابغه شده است.

ادام که اکنون دو سال و پنج ماه دارد و جوان‌ترین عضو منسا محسوب می‌شود.

کد خبر 220893

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار