همشهری آنلاین: طبق فهرست سالانه‌ مجله فوربس، اپرا ونیفری باز هم قدرتمندترین و تأثیرگذارترین شخصیت شناخته‌شده‌ جهان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجله اقتصادی فوربس هر سال فهرستی از 100 چهره‌ سرشناس تأثیرگذار در جهان را منتشر می‌کند؛‌ امسال نام اپرا وینفری مجری، باسابقه و سیاهپوست آمریکا، برای پنجمین‌بار در صدر این جدول به چشم می‌خورد.

وینفری که چهره‌ای شناخته‌شده در تلویزیون آمریکا محسوب می‌شود،‌ طی سال‌های اخیر شبکه تلویزیونی خود را نیز راه‌اندازی کرده و به موفقیت بین‌المللی خود افزوده است.

فهرست 100 عنوانی فوربس براساس میزان درآمد و تأثیرگذاری در رسانه‌های جهانی تنظیم می‌شود. سال گذشته «جنیفر لوپز» جایگاه نخست را در دست داشت. این هنرپیشه و خواننده امسال به رتبه‌ دوازدهم جدول نزول کرده است.

اپرا وینفری که مصاحبه‌ی جنجالی‌اش با «لنس آرمسترانگ» به شهرت جهانی او افزود،‌ طی 12 ماه گذشته 77 میلیون دلار درآمد کسب کرده است. «مدونا» و «استیون اسپیلبرگ» با کسب درآمدی 125 و 100 میلیونی از این لحاظ بالاتر از این مجری پرطرفدار قرار دارند.

«لیدی گاگا» با افزودن 80 میلیون دلار به درآمد پیشینش مقام دوم را در رده‌بندی فوربس دارد. پس از او نام اسپیلبرگ کارگردان مطرح هالیوودی و سپس «بیانسه» و «مدونا» در این جدول به چشم می‌خورد.

به گزارش بی.بی.سی، «تیلور سوییفت» خواننده‌ی23 ساله و «بن جووی» خواننده‌ راک هم ششمین و هفتمین جایگاه را در این رده‌بندی از آن خود کرد‌ه‌اند.

«راجر فدرر» تنیسور مشهور، هشتمین چهره‌ی تاثیرگذار جهانی در سال گذشته لقب گرفته است.

«جاستین بیبر» خواننده‌ هم جوانترین عضو این فهرست 100 عنوانی است که در رتبه نهم قرار گرفته است.

از چهره‌های جدیدی که به فهرست سالانه‌ فوربس راه یافته‌اند می‌توان به «جنیفر لارنس» اشاره کرد،‌ که در جایگاه چهل‌ونهم نشسته است.

«هیو جکمن» هنرپیشه‌ی معروف فیلم‌های «وولورین» و «مردان مجهول» نیز رتبه‌ یازدهم جدول تاثیرگذارترین شخصیت‌های سال را به دست آورده است.

کد خبر 220619

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار