چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۶
۰ نفر

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح تسهیلات درنظر‌گرفته شده برای مشمولان متاهل را تشریح کرد.

سرباز

سردار موسی کمالی، در واکنش به اظهارنظر یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون «معافیت مشمولان متاهل از انجام خدمت سربازی» گفت: این موضوع جزو سیاست‌های مصوب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی است و این شورا سیاست‌هایی را در رابطه با تاهل و تسهیل ازدواج جوانان پیش‌بینی و ابلاغ کرده است.

وی با اشاره به تسهیلات درنظر گرفته شده برای مشمولان متاهل در ستاد کل نیروهای مسلح، اظهارکرد: در حال حاضر حتی‌الامکان مشمولان متاهل در محل سکونت همسرشان به خدمت گرفته می‌شوند. جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح ادامه‌داد: در مورد حقوق سربازان نیز 28هزار تومان به‌عنوان حق همسر به آنان پرداخت می‌شود. کمالی همچنین با اشاره به تسهیلات درنظر گرفته شده درخصوص مرخصی سربازان متاهل گفت:

این افراد 10روز بیشتر از سایر سربازان در سال حق مرخصی دارند. وی درباره امکان معافیت مشمولان متاهل از انجام خدمت سربازی نیز به ایسنا گفت: نسبت به این موضوع بی‌میل نیستیم، اما یکسری «اما و اگرهایی» برای آن وجود دارد و نگرانی ما از بابت این است که با این قانون ازدواج به سخره گرفته شود و ‌شأن آن کاهش یابد. به گفته جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح، در حال حاضر برنامه‌ای برای معافیت یا کاهش خدمت سربازان متاهل وجود ندارد.کمالی نسبت سربازان متاهل به سربازان مجرد در کشور را حدود 15درصد عنوان کرد.

کد خبر 213301
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز