همشهری آنلاین: مجمع جهانی صلح اسلامی حین برگزاری اجلاس بین‌المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم(ص)، از مجید مجیدی کارگردان فیلم سینمایی محمد(ص) تجلیل می‌‌کند.

کارگردان سینما

به گزارش فارس، داود عامری، دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی در جمع اعضای کمیته فرهنگی اجلاس با اشاره به تجلیل از مجید مجیدی در حاشیه برگزاری اجلاس بین‌المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم(ص)، اظهار داشت: در این اجلاس از 5 هنرمند، نویسنده، محقق و دستگاه‌ فرهنگی جهان اسلام که در خصوص تبیین سیره و دیدگاه‌های پیامبر گرامی اسلام(ص) تلاش ارزنده کرده‌ و به تولید آثار فاخر پرداخته‌اند، تقدیر خواهد شد که به زودی اعلام می‌شود.

وی تلاش‌‌های آگاهانه و مستمر مجید مجیدی برای تولید اثری فاخر از دوران زندگی پیامبر اعظم(ص) را مهم‌ترین دلیل این تجلیل دانست و افزود: زندگی و سیره مبارک حضرت رسول(ص) سرشار از پند و عبرت برای بشریت بوده و هنر از ظرفیت‌های بسیار خوبی برای انتقال پیام‌های زندگی ایشان برخوردار است.

عامری با اشاره به اینکه جامعه و به ویژه قشر جوان برای سعادتمندی، نیاز به الگو دارد، ابراز داشت: رفتار و سیره پیامبر اعظم(ص) برترین و بی‌نظیرترین الگوی قابل اتکاست و بهترین روش الگوسازی نیز ورود هنرمندان متعهد و متخصص به عرصه و میدان است.

وی ادامه داد: بیش از 600 نفر از اندیشمندان و نخبگان داخلی و خارجی در اجلاس بین‌المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم (ص) حضور خواهند داشت.

مجمع جهانی صلح اسلامی اجلاس بین‌المللی «دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم(ص)» 18 اردیبهشت ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.

 

کد خبر 211477

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار