همشهری آنلاین: در حالی که قرار است روز چهارشنبه مراسم تدفین مارگارت تاچر نخست وزیر سابق بریتانیا برگزار شود، روز دوشنبه تمرین این مراسم انجام شد. نحوه برگزاری و هزینه‌های این مراسم مورد مناقشه موافقان و مخالفان تاچر قرار گرفته است.

thatcher

یورونیوز می‌گوید بنا به یک نظر سنجی بیش از شصت درصد مردم بریتانیا به دلیل بحران اقتصادی کشور مخالف برگزاری مراسمی پر هزینه‌اند.

یک افسر تشریفات ویژه مراسم تدفین مارگارت تاچر گفت: "ما طی مسیر مربوط به مراسم را برای هر نوع آمادگی لازم تمرین می‌کنیم و زمان بندی مراسم یکی از مهم‌ترین‌هاست. همچنین آشنا شدن کامل نیروها با وظایفشان، که شامل سربازان، ملوانان و کادر نیروی هوایی است."

thatcher

روز شنبه در میدان ترافالگار در مرکز لندن صدها تن از مخالفان سیاست‌های بانوی آهنین بریتانیا گردهم آمدند و از درگذشت او ابراز شادمانی کردند.

سیاست های مالیاتی مارگارت تاچر و بیکار شدن گروه وسیعی از کارگران، دلیل بیشترین مخالفت‌ها علیه او در دوران زمامداریش بود.

فهرست مهمانان مراسم تدفین، به ویژه آنها که دعوت شده یا نشده‌اند و آنها که می‌آیند یا نمی‌آیند نیز از مسائل مورد مناقشه مخالفان و موافقان تاچر است.

کد خبر 209304

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار