همشهری آنلاین: وب‌سایت اینفوگرافیک (Infographics.ir) از فروردین ۱۳۹۰ در زمینه تولید و انتشار اینفوگرافیک‌های فارسی فعالیت می‌کند.

این وب‌سایت در معرفی فعالیت خود می‌نویسد:

تیم تخصصی اینفوگرافیک، با بهره جستن از افراد متخصص در زمینه های کامپیوتر ، برنامه نویسی ، تحلیل داده ، گرافیک و همچنین تسلط بر چند زبان زنده دنیا، در زمینه آموزش، مشاوره، طراحی و پیاده سازی اینفوگرافیک های ایستا - پویا - تعاملی (تحت وب)، گزارش های دوره ای و سالانه حرفه ای ، ارائه ابزار های متفاوت ارائه مطلب و همچنین برگزاری سمینارها و کنفرانس های تخصصی در زمینه تصویر سازی داده ها فعالیت می‌نماید.

این تیم جهت آشنایی و اطلاع رسانی عمومی ، اقدام به راه اندازی وب سایت اینفوگرافیک نموده‌است ؛ این وب سایت به عنوان نخستین و تنها مرجع تخصصی اینفوگرافیک به زبان فارسی در مدتی که راه اندازی شده‌است ، با استقبال خوبی از جانب علاقه‌مندان مواجه شده‌است.

از افتخارات این وب سایت می توان به سایت برگزیده بخش فرهنگ و هنر (از نگاه کاربران) و کاندیدای بهترین ایده سال و بهترین وب سایت هنری و انگلیسی در چهارمین و پنجمین چشنواره وب ایران و همچنین نامزد نشان سرآمد ششمین جشنواره رسانه های دیجیتال در بخش پایگاه های اینترنتی و رسانه های بر خط اشاره کرد.

این مجموعه با هدف ترغیب افراد به استفاده از شیوه های نوین ارائه مطلب ، گسترش و بومی کردن این هنر و همچنین ارتقای سطح کیفی آثار طراحان کشور عزیزمان ، ایران ، اقدام به برگزاری نخستین جشنواره اینفوگرافیک فارسی - داده های رنگی در آبان ماه 1391 نمود.

همچنین با آغاز سال 2013 از وب سایت انگلیسی Today Infographic رو نمایی نموده‌است. این وب سایت با هدف بسط و گسترش بصری سازی داده ها و اطلاعات به صورتی متفاوت و با تاکید بر استفاده از خلاقیت و نوآوری در ارائه آنها راه اندازی شده‌است؛ این شیوه از ارائه در وسعت جهانی کمتر بصورت منسجم اطلاع رسانی شده‌است.

کد خبر 208440

برچسب‌ها