جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: پلیس هند می‌گوید در ریزش یک ساختمان نیمه کاره در شهر تانه در نزدیکی مومبای (بمبئی) حداقل ۳۵ نفر کشته و بیش از ۵۹ نفر زخمی شده‌اند. به نوشته رسانه‌های محلی این احتمال وجود دارد که تعداد تلفات افزایش یابد.

ساختمان

به گزارش رادیو دولتی آلمان ریزش یک ساختمان هفت طبقه نیمه کاره که به گفته مقامات مسئول هندی به صورت غیرقانونی احداث شده بود روز جمعه پنجم آوریل (۱۶فروردین) دستکم ۳۵ نفر را کشت. ۱۳ تن از قربانیان کودک بودند.

پلیس هند می‌گوید ۵۹ نفر از زخمی شدگان این حادثه در بیمارستان محلی بستری شده‌اند. به نظر می‌رسد تعدادی نیز همچنان زیر آوار ساختمان گرفتار شده‌اند که تلاش نیروهای پلیس و امداد برای نجات آنان ادامه دارد.

مقامات رسمی می‌گویند احداث این ساختمان هفت طبقه از شش هفته پیش و بدون مجوزهای قانونی شروع شده بود. در چهار طبقه از این ساختمان عده‌ای سکونت داشتند. بیشتر ساکنان ساختمان را کارگران تشکیل می‌دادند.

این گزارش اضافه می‌کند که کار ساختن یک طبقه دیگر آغاز شده بود که این حادثه رخ داد.مقامات تصریح ‌می‌کنند با توجه به مدت زمان کمی که برای احداث این ساختمان صرف شده، ضعف ایمنی آن امری غیرطبیعی نیست.

بیش از صد نیروی امدادی برای یافتن افرادی که احتمالاَ در طبقات پایین‌تر گرفتار شده‌اند، در عملیات نجات شرکت دارند.

رسانه‌های محلی می‌گویند بیش از ۲۵۰ ساختمان مشابه با ایمنی پایین در شهر تانه وجود دارند. مقامات شهرداری این شهر مورد انتقاد قرار دارند که تاکنون اقدامی علیه سازندگان این ساختمان‌ها انجام نداده‌اند.

کد خبر 207356
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار