همشهری آنلاین: جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا: در تجزیه و تحلیل تصادف‌هایی که در چند روز اخیر و تعطیلات نوروزی اتفاق افتاده است، مشخص شد که 59 درصد از تصادفات در 30 کیلومتری حاشیه شهرها روی می‌دهد.

تصادفات

به گزارش واحد مرکزی خبر، سردار سرتیپ امیری در مصاحبه با خبرنگاران افزود: بررسی این اتفاق در حاشیه شهرها از نظر مکانی می تواند مهم است.

وی گفت: یکی از عوامل شکل گیری تصادفات در حاشیه شهرها این است که راننده در عین حال که خسته است در نزدیکی مقصد، برای رسیدن به مقصد عجله و شتاب دارد.

سردار امیری افزود: عامل دیگر گسترش مناطق مسکونی، تجاری و تولیدی در حاشیه راه های نزدیک به مراکز شهرهاست که این امر باعث تردد بیشتر عابران می شود و رانندگان با فرض اینکه در جاده رانندگی می کنند با همان سرعت به رانندگی می پردازند.

وی از رانندگان خواست سرعت مطمئنه را رعایت کنند.

جانشین پلیس راهور ناجا گفت: بیشترین عامل تصادفات مربوط به واژگونی خودروهاست و آمار 38 درصدی را تشکیل می دهد.

سردار امیری به رانندگان توصیه کرد سرعت مطمئنه را حتما رعایت کنند ، زیرا سرعت بالا ، شدت تصادفات و تلفات را افزایش می دهد.

وی گفت: انحراف و تجاوز به چپ معمولاً در راه های دو طرفه اتفاق می افتد و حوادث سهمگینی را شکل می دهد و تصادفات رخ به رخ از این ناحیه به وجود می آید.

جانشین پلیس راهور ناجا به رانندگان توصیه کرد در حالت خستگی و خواب آلودگی رانندگی نکنند.

ترافیک روان در بیشتر محورهای ایران

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درباره آخرین وضع ترافیکی جاده ها گفت: روز جمعه که موج بازگشت دومین مرحله سفرهای نوروزی اتفاق افتاد، همه محورهای منتهی به شهرهای بزرگ و شهرهای زیارتی و سیاحتی ترافیک نیمه سنگین داشتند.

سردار سرتیپ امیری در مصاحبه با خبرنگاران افزود: بیشترین ترافیک مربوط به محور اندیمشک به خرم آباد بود.

سردار امیری گفت: امروز بار ترافیک به طور نسبی محورها کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: در حال حاضر در محور کرج- چالوس از میدان امیرکبیر تا تونل پنج ، بار ترافیکی سنگین است.

جانشین پلیس راهور ناجا افزود: بقیه محورها بار ترافیکی روان دارد و مشکل خاصی در ورودی و خروجی شهرها وجود ندارد.

کد خبر 206669
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز