همشهری آنلاین: در حالی سکه و ارز در بازار روند با ثباتی را طی‌ می‌کند که معاملات آتی در روزهای ابتدایی سال 92 با مقداری افزایش هم‌اکنون روند آرام همراه با کاهش را دنبال می‌کند.

فارس نوشت: معاملات آتی سکه نسبت به آخرین روز معاملاتی سال 91 با مقداری افزایش آغاز شد.

بر همین اساس، پس از آنکه روند سکه و ارز در بازار نقدی روند با ثباتی را طی کرد، معاملات آتی سکه نیز بالبطع روند آرام‌تری به خود دیده است به طوریکه هیجان ابتدایی روزهای آغازین معاملات سال 92 را ندارد.

این گزارش می‌افزاید، برخی از معامله‌گران این بازار معتقدند پس از آنکه فعالان بازار در ابتدای معاملات سال 92، جهت‌گیری افزایشی قیمت‌ها را دنبال می‌کردند امروز این رویه را تغییر داده‌اند و با توجه به قیمت‌های بازار سکه نقدی روند آرام تری را دنبال می‌کنند.

محمد حسن تسلیمی یکی کارشناسان بازار سکه آتی با بیان اینکه سکه نقدی هم‌اکنون یک‌میلیون و 360 هزار تومان معامله می‌شود، گفت: فعالان بازار در حال حاضر فاصله سررسیدها را تا 40 هزار تومان افزایش داده اند و تا 45 هزار تومان نیز این فاصله مشاهده شد.

وی ادامه داد: امروز معاملات آتی سکه روند با ثبات‌تری را طی کرد؛ این امر به دلیل وجود ثبات در بازار نقدی است یعنی آرامش در بازار سکه و ارز حکم‌فرما شده است.

امروز معاملات آتی سکه در سررسیدهای فروردین، اردیبهشت و خرداد به ترتیب با قیمت های یک میلیون و 375 هزار تومان، یک میلیون و 415 هزار تومان و یک میلیون و 456 هزار تومان دنبال شد.

بر همین اساس، امروز با توجه به اینکه معاملات آتی سکه آرامش را در بازار نقدی مشاهده کرد دیگر روند افزایش را به خود ندید بلکه در تمام سررسیدها حداقل نیم تا یک درصد کاهش نیز داشت.

یادآور می‌شود، روز گذشته سکه آتی در سررسیدهای فروردین، اردیبهشت و خرداد به ترتیب با قیمت های یک میلیون و 385 هزار تومان، یک میلیون و 425 هزار تومان و یک‌میلیون و 466 هزار تومان داد و ستد شد.

کد خبر 206407
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز