همشهری آنلاین: مهتاب کرامتی بازیگر سینمای ایران و سفیر حسن‌نیت یونیسف در ایران در پیامی به مناسبت نوروز 92 عنوان کرد: بیایید نوروز امسال تعطیلاتی عاری از تصادف داشته باشیم.

به گزارش مهر در این پیام آمده است: در این روزها که به استقبال نوروز می‌رویم، مایلم سال نو را به تک تک مردم ایران‌زمین به‌ویژه کودکان و خانواده‌هایشان تبریک بگویم.

نوروز یعنی روز از نو، یعنی زمانی که طبیعت از نو آغاز می‌شود و ما نیز آغازی دوباره خواهیم داشت. بیایید از اکنون که برای قول و قرارهای سال نو خود و تغییراتی که همواره در ذهن داشته‌ایم، نقشه می‌کشیم آنها را به کودکان اختصاص دهیم و جامعه و محیط اطراف‌مان را به مکانی بهتر برای کودکان تبدیل کنیم.

در طول نوروز ما بیشتر از هر زمان دیگری به سفر می‌رویم، به‌ویژه سفرهای جاده‌ای. می خواهم از همگی شما خواهش کنم تا هر آنچه در توان دارید برای در امان نگه داشتن کودکان و نوجوانان از خطرات جاده‌ای انجام دهید.

هیچ کس عمدا زندگی فرزندش رابه خطر نمی‌اندازد اما در بسیاری از موارد رانندگی اشتباه و عملکردهای غلط در جاده‌ها، زندگی کودکان عزیزمان را به خطر می‌اندازد. ما باید این عملکردهای غلط را بشناسیم تا بتوانیم از کودکانمان محافظت کنیم.

باید مطمئن شویم که هیچ نوزاد و کودک زیر 12 سالی در صندلی جلو ماشین نمی‌نشیند. باید مطمئن شویم این کودکان، بسته به سنشان در صندلی عقب و با کمربند ایمنی یا در صندلی کودک به شیوه‌ای کاملا ایمن قرار می‌گیرند.

به هیچ وجه نباید کودک خود را در آغوش گرفته و در صندلی جلوی ماشین بنشینیم. مهم تر آنکه هیچ کس نباید هنگام رانندگی کودک خود را روی پایش بنشاند. از نشاندن نوزادان و کودکان بر روی موتورسیکلت جدا خودداری کنیم. راکبین موتورسیکلت باید کلاه ایمنی داشته باشند و از خود محافظت کنند.

کودکان با تقلید کارهای ما بیشتر می‌آموزند تا با گوش دادن به حرف‌های ما. سعی کنیم هر روز و هر لحظه الگوهای خوبی برای کودکانمان باشیم. این کار آسانی است: تنها باید هنگام رانندگی آرام برانیم، صبور باشیم و با بستن کمربند ایمنی از همه سرنشینان خودرو محافظت کنیم.

بدین ترتیب با رانندگی ایمن و مسوولانه به کودکانمان می آموزیم چطور در آینده جوانان و رانندگانی مسوول باشند.

بیایید نوروز امسال تعطیلاتی عاری از تصادف داشته باشیم.

کد خبر 205942

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار